Tehnoloģijas

Skaņas un video no Marsa

Audio un video no Marsa
NASA Aeronautikas un kosmosa vadība (NASA) ir dalījusies ar kādu interesantu video, kas iegūts tieši uz Sarkanās planētas.

NASA publicēja videoklipu un audio ierakstu, kurā redzams ceturtais helikoptera “Ingenuity” lidojums uz Marsu, kas notika 2021. gada 30. aprīlī. Video un skaņu ierakstīja Marsa rovers Perseverance. Kā atzīmēja NASA preses dienests, šī ir pirmā reize, kad viens kosmosa kuģis ieraksta cita kosmosa lidaparāta skaņas uz citas planētas.

Tulūzas Augstākās aviācijas institūta (ISAE-SUPAERO) planētu zinātnes profesors Deivids Mimouns, kurš ir arī zinātniskā projekta vadītājs un atbild par SuperCam mikrofonu roverī, sacīja:
Tas ir labs pārsteigums. Mēs veicām testus un simulācijas, kas parādīja, ka mikrofons tik tikko uztver helikoptera skaņas, jo Marsa atmosfēra spēcīgi slāpē skaņas izplatīšanos. Reģistrēt helikoptera skaņu šādā attālumā ir īsta veiksme. Šis ieraksts būs ļoti noderīgs mūsu izpratnei par Marsa atmosfēru. “

Zinātnieki apstrādāja audio, kas tika ierakstīts mono režīmā. Skaņu padarīja labāk klausāmu, izceļot helikoptera propellera 84 hercu skaņu, samazinot skaņas skaļumu frekvencēs, kas ir zemākas par 80 un virs 90 herciem, un palielinot atlikušā signāla skaļumu. Dažas frekvences tika noņemtas, lai pastiprinātu helikoptera dūkoņu, kas kļūst skaļāka, kad helikopters nonāk kameras redzeslokā.

Atgādinām, ka helikopters tika nogādāts uz Marsa, piestiprināts pie “Perseverance”, piezemējoties Ezero krāterī 2021. gada 18. februārī. “Ingenuity” galvenie uzdevumi ir tehnoloģiju demonstrēšana un pirmo lidojumu veikšana uz Marsa. Pēc pirmajiem veiksmīgajiem “Ingenuity” lidojumiem, NASA ir nolēmusi paplašināt misiju, lai izmēģinātu helikopteru un pavadītu roveri.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top