Biržas

Maržinālā tirdzniecība – bīstami

Nesen Binance pabeidza darbu pie atjauninātās tirdzniecības platformas maržinālajai tirdzniecībai. Tagad treideri var aizņemties līdzekļus no biržas, lai iegādātos digitālos aktīvus. Pateicoties trīskārtīgam pašu kapitāla palielinājumam (pagaidām tirdzniecībai pieejams tikai plecs ar reizinātāju 3:1), no darījumiem var gūt daudz lielāku peļņu. Arī pretējais ir pamatoti – maržinālajā tirdzniecībā ļoti viegli var pazaudēt visu savu naudu pāris sekundēs.

Uzskatami tas redzams bota BitMEXREKT statistikā. Tajā parādītas lielāko tirdzniecības pozīciju likvidācijas no biržas BitMEX. Ja jūs esat jauniesācējs, tad iesakām pagaidām nespēlēt tirgū ar plecu. Riski ir pārāk augsti pat vairāku iemeslu dēļ.

Azarta magnēts

Reddit kriptovalūtu apspriešanas sadaļā kāds ļoti precīzi ir pamanījis, ka maržinālā tirdzniecība pievelk sev ludomānus.

90 procentu visu treideru zaudē savu naudu ilgtermiņa perspektīvā. Gandrīz neiespējami ir palikt spēlē, ja esat jauniesācējs.

Forex tirdzniecības statistika ir vēl bēdīgāka – tur savu kapitālu nogremdē 96 procenti treideru. Gandrīz visiem viņiem ir precīzs priekšstats par tirgus analīzi, risku menedžmentu un pareizu līdzekļu diversifikāciju.

Augsta volatilitāte

Treidingā bez pleca jūs visu naudu zaudēsiet tikai tad, kad jums rokās esošā aktīva vērtība noslīdēs līdz nullei. Maržinālajā tirdzniecībā ir cenas likvidācijas jēdziens, kuras gadījumā jūsu pozīcija automātiski tiek likvidēta.

Piemēram – jūs esat atvēris bitkoinu longu ar plecu 2x. Uz katru jūsu pozīcijas dolāru sanāk viens dolārs, kas ņemts uz parāda no biržas. Proti – tiklīdz BTC cena nokritīsies par 50 procentiem, jūsu pozīciju likvidēs, lai biržai nebūtu zaudējumu. Bet tagad iedomājieties sekas, ja jūs tirgotu ar plecu 20x. Jebkura vairāk vai mazāk pamanāma kriptovalūtas cenas kustība izraisītu likvidāciju.

Binance līdzdibinātājs Ji He uzskata, ka ilgtermiņa perspektīvā treiderus var glābt tikai pareizs riska menedžments. Pateicoties tam, tirgus spēlētājiem izdosies tirgot plusā diezgan ilgu laiku. Starp citu – birža pati pagaidām nepiedāvās treideriem iespēju tirgot ar lielu plecu. Pirms līdzekļu aizdevuma Binance arī brīdina par sava depozīta augsto zaudēšanas risku.

Maržinālā tirdzniecība – bīstami

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top