Visas ziņas

Mastercard atvērta kriptovalūtu izmantošanai, bet ar vienu nosacījumu

Kredītkaršu kompāniju nostāja pret kriptovalūtuKā zināms, bankas ne pārāk atbalsta kriptovalūtas, un ne bez iemesla. P2P transakciju tirgus, kas ir digitālo valūtu ekonomika, rada tiešus draudus tradicionālajiem banku un citu finanšu iestāžu finanšu monopoliem. Šī iemesla dēļ daudzi bija pārsteigti, kad MasterCard top menedžeris paziņoja, ka viņa kompānija, kas ir liels kredītkaršu emitents, kopumā ir atvērta kriptovalūtu izmantošanai. Tomēr šai paziņojumā ir viens liels “bet”.

Lai gan MasterCard ir ieguldījusi daudz laika un pūļu blockchain tehnoloģijā, kompāniju grūti dēvēt par tādu virtuālo valūtu, kā bitkoins, cienītāju. Tas kļuva vēl acīmredzamāks, kad MasterCard un Visa kriptovalūtu pirkumu klasificēja kā skaidras naudas noņemšanu, nevis kā pirkumu. Februārī kompānija komentēja savu lēmumu:

“Dažu pēdējo nedēļu laikā mēs pircējiem vai pārdevēju bankām paskaidrojām – pareizais kods šī veida transakciju izmantošanai (kriptovalūtu pirkšanai). Pateicoties tam, gan pārdevējiem, gan emitentiem ir pilnīgs priekšstats par to, kā šie pirkumi jāveic”.

Rezultātā bitkoina un citu kriptovalūtu pirkšana ar kredītkarti kļuva dārgāka. Biržas palielināja komisijas maksu, bet procenti šajās kartēs tiek aprēķināti uzreiz, jo tādām transakcijām nav paredzēts atvieglots bezprocentu periods.

Taču tagad kompānija par kriptovalūtām sākusi runāt draudzīgāk, bet realitātē nekas daudz nav mainījies. Intervijā izdevumam Financial Times Mastercard top menedžeris Ari Sarkers teicis, ka viņa kompānija “ļoti priecājas” izskatīt jautājumu par palīdzības sniegšanu kriptovalūtu izmantošanā, bet tikai tādā gadījumā, ja virtuālās valūtas emitēs centrālās bankas.

“Ja valdības vēlēsies izveidot nacionālo digitālo valūtu, mēs ļoti priecāsimies izskatīt to labvēlīgāk, nekā esošās kriptovalūtas”, – paziņojis Sarkers.

“Ja aiz kriptovalūtas stāv regulators, un ja tās vērtība nav anonimitātē, tad tā atbilst visām normatīvi tiesiskajām prasībām. Un es domāju, ka mums būs ļoti interesanti izpētīt šo tēmu”.

Šobrīd Japānā un Singapūrā tiek īstenota Mastercard pilotprogramma, kuras ietvaros banku klienti var izvadīt bitkoinu un citas kriptovalūtas savās kartēs. Tomēr saskaņā ar Sarkera teikto, šai programmai nav nekādas saistības ar kriptovalūtu tirdzniecību, un tā norit stingrā uzraudzībā, tostarp ietverot KYC procedūras un naudas atmazgāšanas novēršanas pasākumus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top