Visas ziņas

Mastercard pārstavis par izstašanās iemeslu no projekta Libra (Video)

Mastercard izstāšanās no projekta Libra iemesls bija digitālās monētas neatbilstība dažām maksājumu regulēšanas pamatnormām. Par to intervijā Bloomberg paziņojis Mastercard Asia Pacific līdzprezidents Ari Sarkers.

Pēc viņa teiktā – Mastercard pievienojās projektam Libra, apzinoties savas kā regulējamas maksājumu sistēmas saistības. Kompānijā uzskatīja, ka šis statuss ļautu tai noteikt konkrētu kursu diskusijām.

Tomēr rezultātā – kā atzīmēja Sarkers – Mastercard atkāpās, jūtot, ka projektā netiek ievēroti daži regulēšanas pamatprincipi.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Mastercard, lai ietu kopsolī ar laiku, ir jāpiedāvā jauni produkti un servisi, reaģējot uz pasaulē notiekošajām pārmaiņām.

Šai sakarā kompānija prezentēja platformu FinTech Express, kas vērsta uz sadarbības paplašināšanu ar fintech firmām. Risinājumam jāvienkāršo pēdējo reģistrācijas un integrācijas process Mastercard globālajā tīklā.

Iepriekš kļuva zināms, ka Mastercard kopīgi ar konsorciju R3 izstrādā maksājumu sistēmu uz blockchain platformas Corda bāzes. Turklāt provizoriski Mastercard strādā pie sava kriptovalūtu maka.

Atgādinām – regulatori piesardzīgi uztvēra Facebook digitālās valūtas projektu. Rezultātā bez Mastercard to pameta maksājumu kompānijas Mercado Pago, Visa, Stripe un online tirdzniecības platforma eBay. Oktobrī Libra Association  statūtus parakstīja 21 organizācija.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top