Tehnoloģijas

Mediji uzzinājuši par Eiropas Savienības plāniem no kripto kompānijām savākt nodokļus 2,4 miljardu eiro apmērā

Nodokļi no kriptovalūtām

Eiropas Komisijas priekšlikums par kripto industrijas aplikšanu ar nodokļiem paredz, ka nodevas varētu sasniegt 2,4 miljardus eiro. Par to ziņo The Block, atsaucoties uz dokumenta projektu. Eiropas Savienības izpildinstitūcija varētu pieņemt direktīvu jau šonedēļ.

Dokumentā tiek apgalvots, ka priekšlikums novērš “normatīvo robu” kripto investoriem un iespēju izvairīties no nodokļiem. Tāpat projektam jānodrošina, ka dalībvalstis izvairīsies no fiskālo maksājumu iztrūkumiem.

Dokuments definē kripto aktīvus kā “decentralizēti emitētus, kā arī stablecoin un dažus savstarpēji neaizstājamus tokenus”. Noteikumi attieksies uz monētām, kas tiek izmantotas kā maksāšanas vai investīciju līdzeklis, ar iespējamiem izņēmumiem “ierobežotiem tīkliem un dažiem utility tokeniem”.

Kripto pakalpojumu sniedzēji Eiropas Savienībā atskaitīsies nacionālajām fiskālajām institūcijām. Tā kā dokuments ir direktīva, un nevis regula, tad Eiropas Savienības dalībvalstis var brīvi piemērot tās noteikumus.

Saskaņā ar izdevumu – priekšlikuma agrīnāka versija paredzēja tā normu attiecināšanu gan uz centralizētām, gan arī decentralizētām platformām. Pieņemšanai sagatavotajā dokumentā šo atšķirību nav, un runa ir tikai par regulējamiem kripto pakalpojumu provaideriem.

Projekts paredz izmaiņas atsevišķās direktīvās par nodokļu institūciju sadarbību Eiropas Savienībā, lai sakārtotu informācijas apmaiņu un samazinātu administratīvo slogu.

Ja priekšlikums tiks pieņemts – daži normatīvi stāsies spēkā 2025.gadā, lielākā daļa izmaiņu stāsies spēkā 2026.gadā.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top