Tehnoloģijas

Ziņu portāls MEDUZA piesaista 250 000 dolāru kriptovalūtā

Meduza
Latvijā bāzētais neatkarīgais ziņu izdevums Meduza paziņojis par 250 tūkstošu dolāru piesaisti kriptovalūtās pēc tam, kad sankciju ietekmē tika nodarīts finansiāls kaitējums. Kompānija norāda, ka tādējādi medijs varēs turpināt rakstīt par svarīgiem un provokatīviem notikumiem.

Starp citu – izdevums Meduza dēvē sevi par vienīgo masu informācijas līdzekli, kas raksta par “īsto Krieviju šodien”. Tostarp tieši neatkarīgā viedokļa dēļ Krievijas valsts varas iestādes piedēvēja Meduzai “ārvalstu aģenta” statusu. Tā fonā ziņu platforma cieta milzīgus finansiālus zaudējumus. Neskatoties uz Krievijas valdības izdarīto spiedienu – izdevumam tomēr izdevās atrast izeju no finansiālā strupceļa.

Pērnā gada aprīlī Meduza paziņoja par ziedojumu vākšanas uzsākšanu digitālajos aktīvos. Tostarp ziņu platformas atbalstītāji varēja tai pārskaitīt tādas kriptovalūtas – kā bitkoins (BTC), Ethereum (ETH), Binance (BNB ), Tether (USDT), Monero (XMR) un Zcash (ZEC).

Meduza nesenajā pārskatā teikts, ka pēdējā gada laikā finansiālā atbalsta projekta ietvaros lietotāji no visas pasaules kopumā ir veikuši 146 000 kripto pārskaitījumus. Ir zināms, ka 93% no kopējās ziedojumu summas (250 000 dolāru) veido bitkoins un Ethereum. Meduza atbalstītāji platformā pārskaitījuši 3,75 ВТС un 49,9 ЕТН, kas dolāru ekvivalentā ir attiecīgi 116 954 un 117 767 dolāru.

Savā ziņojumā Meduza vēlreiz vērsa lasītāju uzmanību uz to, ka līdzekļu vākšana kriptovalūtā ir saistīta tikai un vienīgi ar Krievijas Tieslietu ministrijas rīcību. Problēmas portālam sākās dēļ “ārvalstu aģenta” statusa piešķiršanas. Saskaņā ar spēkā esošajiem Krievijas Federācijas likumiem – Meduza redkolēģijai, sākot ar 2021. gada aprīli, bija pienākums katrā savā materiālā lieliem burtiem norādīt, ka izdevums ir “ārvalstu aģents”. Līdzīgi noteikumi attiecās arī uz reklāmas publikācijām, tāpēc – kā apgalvo Meduza – gandrīz visi reklāmdevēji atteicās sadarboties ar projektu.

“Kā jūs iedomājaties reklāmu vietnē, kuras saturu veido tā sauktais ārvalstu aģents. Protams, ka mēs pazaudējām visus partnerus”, – piebilst Meduza parstāvis.

Nobeigumā ir jāpiebilst, ka šī gada martā ziņu platforma saskārās ar virkni jaunu problēmu. Ukrainas notikumu atspoguļošanas dēļ Krievijas varas iestādes bloķēja tās tīmekļa resursu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top