Tehnoloģijas

Melnkalne kopā ar Ripple izveidos eiro piesaistītu stablecoin

Melnkalnes premjerministrs paziņojis par sadarbību ar ASV kompāniju Ripple, lai izveidotu valsts stablecoin un modernizētu maksājumu sektoru.

Dritans Abazovičs (Dritan Abazovic) pastāstīja, ka nesen ticies ar vairākiem Ripple vadītājiem, tostarp ar ģenerāldirektoru Bredu Garlinghausu (Brad Garlinghouse) un viceprezidentu mijiedarbības ar centrālajām bankām jautājumos Džeimsu Voliju (James Wallis).

Premjerministrs paziņoja, ka valstī plāno attīstīt maksājumu infrastruktūru un digitālo maksājumu risinājumus.

Melnkalnes varas iestādes sadarbībā ar kompāniju Ripple uzsāk eiro piesaistīta stablecoin izveides pilotprojektu. Neraugoties uz to, ka Melnkalne neietilpst Eiropas Savienības sastāvā, šī nelielā Dienvidaustrumeiropas valsts izmanto eiro, 2002. gadā pieņemot to kā valsts valūtu aizsardzībai pret hiperinflāciju.

Jautājumos, kas saistīti ar blokķēdes un kripto aktīvu izmantošanu, Ripple sadarbojas arī ar citām valstīm.

Decembrī Palau Republikas varas iestādes paziņoja par projekta uzsākšanu, lai izveidotu ar ASV dolāru nodrošinātu stablecoin.

Ripple XRP tiek izmantota starptautisko maksājumu veikšanai, izmantojot servisu On-Demand Liquidity (ODL). Neraugoties uz Ripple augošo ietekmi – kompānijas darbību aptumšo tiesāšanās ar ASV Vērtspapīru un biržu komisiju (SEC), kas ilgst jau apmēram divus gadus. Ripple vadība nepiekrīt regulatora viedoklim, ka XRP ir nereģistrēts vērstpapīrs, un cer, ka izskatīšana beigsies šogad.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top