Visas ziņas

MeowTalk – kaķu ņaudēšanas tulkošanas lietotne

Aplikācija kaķu valodas atpazīšanai

Foto: Pixabay

Vai jūs bieži mēģināt sarunāties ar mājdzīvnieku un domājat, ka viņš jums kaut ko atbild? Īpaši tādiem “kaķu cilvēkiem” ir izveidota tulkošanas lietotne MeowTalk.

Tā ir lietotne, kas kaķu valodu tulko cilvēku valodā. Tās autors – bijušais Amazon inženieris Havjērs Sančess (Javier Sanchez), kurš izstrādājis balss palīgu Alexa, bet tagad ir menedžeris tehnoloģiju kompānijā Akvelon.

Viņš trenējies ar savu kaķi Mitensi un apgalvo, ka tagad saprot – kad dzīvnieks vēlas pastaigāties vai ēst.

MeowTalk izmanto mašīnmācīšanos un tulko ņaudēšanu vienā no 9 frāzēm, kas atspoguļo kaķa noskaņojumu vai vajadzības. Piemēram, “Es esmu izsalcis”, “Man sāp” utt.

Izstrādātāji atzīmē, ka katram kaķim ir arī sava unikāla vokalizācija un ņaudēšanas vārdu krājums, kas iziet ārpus šiem deviņiem vispārējiem nodomiem, tāpēc lietotne var iemācīt atpazīt konkrēta kaķa “vārdu krājumu”.

“Jūs varat iemācīt lietotnei MeowTalk apgūt unikālu jūsu kaķa ņaudēšanas vārdnīcu (kaķu valodu), pastāstot lietotnei, ko nozīmē katrs ņaudiens, kad tas atskan no jūsu kaķa.  Kad jūs dodat lietotnei 5 līdz 10 konkrētus jūsu kaķa ņaudēšanas piemērus (piemēram, “ēdiens”, “izlaidiet mani”), tad lietotne var sākt atpazīt šo ņaudēšanu (ja ir jūsu kaķu tulks), kad tā viņu dzird”, – teikts lietotnes aprakstā.

Lietotne MeowTalk jau ir pieejama Android un iOS lietotājiem. Tiesa, pagaidām tā ir beta versija, tāpēc iespējamas kļūdas. Lejupielāde ir bezmaksas, bet visu funkciju atbloķēšana un pilna piekļuve lietotnei jums izmaksās 0,99 dolārus.

Avots: Play.google

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top