Microsoft Build turpina attīstīt un paplašināt izstrādātājiem paredzētos mākslīgā intelekta rīkus
Šodien Microsoft savā ikgadējā Microsoft Build konferencē (link) prezentēja virkni uzlabojumu mākslīgā intelekta (AI) un izstrādātāju rīku jomā. Uzņēmums ir apņēmies nodrošināt izstrādātājus ar jaunākajiem mākslīgā intelekta risinājumiem, lai radītu nākamās paaudzes inteliģentās lietojumprogrammas.
“Revolucionāri sasniegumi mākslīgā intelekta jomā būtiski ietekmē Microsoft uzņēmumu un izstrādātājus, kuri izmanto mūsu tehnoloģijas,” teica Frenks Šovs (Frank X. Shaw), Microsoft saziņas jomas direktors. “Build konferencē paziņojam par turpmākajiem šīs tehnoloģiju revolūcijas atzariem un kopumā par aptuveni 60 jauniem produktiem un risinājumiem.”
Microsoft Build svarīgākie notikumi
- Copilot evolūcija: Microsoft Copilot Studio ievieš jaunas aģentu iespējas izstrādātājiem, lai izveidotu proaktīvus kopilotus; Copilot paplašinājumi ļauj uzlabot funkcionalitāti, pieslēdzoties jauniem datu avotiem un lietojumprogrammām.
- Reāllaika intelekts: šis jaunais Microsoft Fabric piedāvājums nodrošina visaptverošu programmatūras kā pakalpojuma (SaaS) risinājumu lielapjoma un laika ziņā jutīgu datu uztveršanai, analīzei un organizēšanai.
- GitHub Copilot paplašinājumi: pirmais GitHub Copilot paplašinājumu kopums tagad ir pieejams privātā priekšskatījumā, ļaujot izstrādātājiem pielāgot savu pieredzi vēlamajiem pakalpojumiem.
- Microsoft Fabric reāllaika intelekts: ļauj uzņēmumiem analizēt un rīkoties ar lielapjoma datiem reāllaikā, tādējādi nodrošinot ātrāku un pamatotāku lēmumu pieņemšanu.
- Microsoft Fabric darba slodzes izstrādes komplekts: ļauj neatkarīgajiem programmatūras piegādātājiem (ISV) un izstrādātājiem paplašināt lietojumprogrammas Fabric ietvaros.
- Jaunie Frontier modeļi un multimodālās iespējas Azure AI: GPT-4o, OpenAI jaunākais pamatmodelis, tagad ir pieejams Azure AI Studio un kā API ģeneratīvai un sarunvalodas AI pieredzei; Phi-3-vision, Microsoft jaunais multimodālais modelis, kas arī ir pieejams Azure, piedāvā iespēju ievadīt attēlus un tekstu un saņemt teksta atbildes.
- Jauna partnerība ar Cognition AI: Microsoft sadarbojas ar Cognition, lai piedāvātu Devin – ar Azure darbināmu mākslīgā intelekta aģentu, kas risina tādus sarežģītus uzdevumus kā kodu migrācija izstrādātājiem.
- Jaudīgas jaunas virtuālās mašīnas: Microsoft ir pirmais mākoņpakalpojumu sniedzējs, kas ievieš AMD MI300X AI paātrinātāja mikroshēmu Azure; ir pieejamas jaunas uz Cobalt 100 Arm balstītas virtuālās mašīnas, kas piedāvā līdz pat 40% labāku veiktspēju salīdzinājumā ar līdzīgām Azure virtuālajām mašīnām.
- Copilot+ PCs: iepazīstinām ar jaunu mākslīgajam intelektam paredzēto Windows personālo datoru kategoriju Copilot+ PCs, kas ir ātrākie un inteliģentākie līdz šim izstrādātie Windows personālie datori.
Copilot evolūcija
Kopš palaišanas Microsoft Copilot ir pārveidojis izstrādes ainavu. Pēdējā gadā tika veikti vairāk nekā 150 atjauninājumi un tika izstrādāta kopilotu pakotne, kas izmanto visu līdz šim apgūto un ļauj izstrādātājiem veidot savus kopilotus.
Microsoft Copilot Studio ievieš jaunas aģentu iespējas, kas ļauj izstrādātājiem veidot proaktīvus mākslīgā intelekta asistentus konkrētiem uzdevumiem. Šie mākslīgā intelekta asistenti spēj pārvaldīt sarežģītus procesus, mācīties no lietotāju atsauksmēm un, ja nepieciešams, pieprasīt palīdzību. Turklāt Copilot paplašinājumi, tostarp spraudņi un savienotāji, ļauj klientiem uzlabot Microsoft Copilot, pievienojot to jauniem datu avotiem un lietojumprogrammām, tādējādi paplašinot tā funkcionalitāti.
Iepazīstinām ar reāllaika intelektu ātrākai lēmumu pieņemšanai
Microsoft Fabric reāllaika intelekts ļauj uzņēmumiem analizēt un rīkoties ar lielapjoma datiem reāllaikā, tādējādi nodrošinot ātrāku un pamatotāku lēmumu pieņemšanu. Tagad priekšskatījuma versijā tas var būt noderīgs analītiķiem, kuriem ir vienkārša pieredze ar zemu koda vai bezkoda lietojuma līmeni, kā arī profesionāliem izstrādātājiem, kuru lietotāja saskarnes satur daudz kodu.
Microsoft Fabric darba slodzes izstrādes komplekts
Jaunais Microsoft Fabric darba slodzes izstrādes komplekts padara to iespējamu, ļaujot neatkarīgajiem programmatūras piegādātājiem (ISV) un izstrādātājiem paplašināt lietojumprogrammas Fabric ietvaros, radot vienotu lietotāja pieredzi.
GitHub Copilot iegūst paplašināmību ar jauniem paplašinājumiem
Pēdējos divos gados GitHub Copilot ir kļuvis par visplašāk izmantoto mākslīgā intelekta izstrādātāju rīku, kuram ir 1,8 miljoni maksas abonentu. Pirmais GitHub Copilot paplašinājumu komplekts tagad ir pieejams privātā priekšskatījumā. Šie papildinājumi ļauj izstrādātājiem pielāgot savu Copilot pieredzi, izmantojot tādus pakalpojumus kā Azure, Docker un Sentry tieši GitHub Copilot Chat tērzētājā.
Azure paredzētais GitHub Copilot, viens no Microsoft paplašinājumiem, demonstrē, kā veidošana dabiskajā valodā ar plašākām iespējām var paātrināt izstrādes ātrumu. Izmantojot paplašinājumu ar Copilot Chat palīdzību, izstrādātāji var izpētīt un pārvaldīt Azure resursus, kā arī novērst problēmas un atrast attiecīgos žurnālus un kodu.
Jaunie Frontier modeļi un multimodālās iespējas Azure AI
GPT-4o, OpenAI jaunākais pamatmodelis, tagad ir pieejams Azure AI Studio un kā API. Šajos modeļos ir integrēta teksta, attēlu un audio apstrāde, tādējādi nosakot jaunu AI pieredzes standartu.
Phi-3-vision piedāvā iespēju ievadīt attēlus un tekstu un saņemt teksta atbildes. Piemēram, lietotāji var uzdot jautājumus par diagrammu vai uzdot atvērtu jautājumu par konkrētiem attēliem.
Jauna partnerība ar Cognition AI:
Microsoft un Cognition klientiem piedāvās Cognition autonomo mākslīgā intelekta programmatūras aģentu Devin, lai palīdzētu klientiem veikt sarežģītus uzdevumus, piemēram, kodu migrāciju un modernizācijas projektus. Saskaņā ar līgumu Devin darbosies uz Azure bāzes. Cognition AI ir lietišķā mākslīgā intelekta laboratorija, kas izstrādā visaptverošus programmatūras aģentus, lai palīdzētu izstrādātājiem uzlabot sasniegumus to darbā.
Jaudīgas jaunas virtuālās mašīnas paātrina mākslīgā intelekta ieviešanu
Microsoft ir unikāla sistēmiska pieeja mākslīgā intelekta infrastruktūrai, kas iekļauj Microsoft un tās partneru aparatūru un programmatūru, kas ir pilnveidota mākslīgā intelekta darba slodžu darbināšanai mērogā un pielāgota klientu vajadzībām. Tas ir pirmais mākoņpakalpojumu sniedzējs, kas piedāvā AMD MI300X AI paātrinātāja mikroshēmu un iepazīstina ar jauniem uz Cobalt 100 Arm balstītiem virtuālajiem datoriem, kas nodrošina ievērojamus veiktspējas uzlabojumus (līdz pat 40%) AI slodzēm.
Iepazīstinām ar Copilot+ PCs
Microsoft arī iepazīstināja ar jaunu mākslīgajam intelektam paredzēto Windows personālo datoru kategoriju Copilot+ PCs, kas ir ātrākie un inteliģentākie līdz šim izstrādātie Windows personālie datori. Ar jaudīgu jauno silīciju, kas spēj veikt vairāk nekā 40 TOPS (triljonu operāciju sekundē), akumulatora darbības laiku visu dienu un piekļuvi vismodernākajiem mākslīgā intelekta modeļiem Copilot+ PCs ļauj darīt to, kas nav iespējams nevienā citā datorā: ģenerēt un pilnveidot mākslīgā intelekta attēlus gandrīz reāllaikā tieši ierīcē, izmantojot Cocreator, un pārvarēt valodas barjeras ar Live Captions, tulkojot audio no vairāk nekā 40 valodām angļu valodā. Šī pieredze tiek īstenota dažādās ierīcēs, sākot no Microsoft Surface līdz Microsoft OEM partneriem Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo un Samsung.
Aptuveni 200 000 cilvēku ir reģistrējušies dalībai pasākumā, kas trīs dienas nodrošinās tehniskās mācības un veidos saikni ar sabiedrību. No tiem 4000 apmeklēs Microsoft Build konferenci klātienē Sietlā (Seattle). Apmeklētāji var izvēlēties no vairāk nekā 300 Microsoft un tā partneru nodrošinātām nodarbībām, demonstrācijām un ekspertu vadītām laboratorijām. Tiem, kuri nevarēs piedalīties klātienē, lielākā daļa satura būs pieejama pēc pieprasījuma. Kopumā Microsoft šajā pasākumā paziņos par aptuveni 60 jauniem produktiem un risinājumiem.
Par Microsoft
Microsoft (Nasdaq “MSFT” @microsoft) rada platformas un rīkus, kuru pamatā ir mākslīgais intelekts, lai nodrošinātu novatoriskus risinājumus, kas atbilst mūsu klientu mainīgajām vajadzībām. Tehnoloģiju uzņēmums ir apņēmies padarīt mākslīgo intelektu plaši pieejamu un darīt to atbildīgi, un tā misija ir dot iespēju ikvienam cilvēkam un ikvienai organizācijai uz planētas sasniegt vairāk.
* Microsoft Fabric ļauj izstrādātājiem un klientiem izmantot datus kustībā jeb digitālo informāciju, kas tiek pārraidīta datorsistēmās vai starp tām, lai radītu inteliģentas lietojumprogrammas. Lai izstrādātājiem būtu iespējams veidot lietojumprogrammas, ir nepieciešams noteikts elastīgums, pielāgošanās spēja un efektivitāte.