Tehnoloģijas

Microsoft publisko jaunu pētījumu un tehnoloģijas, kas palīdzēs miljoniem darbinieku vitāli svarīgajās nozarēs un profesijās

Microsoft publisko jaunu pētījumu un tehnoloģijas, kas palīdzēs miljoniem darbinieku vitāli svarīgajās nozarēs un profesijās

Jaunas produktu funkcijas ieviestas, uzņēmumam pandēmijas laikā reģistrējot apmēram 400% pieaugumu Microsoft Teams lietošanā

Uzņēmums “Microsoft” publiskojis jaunāko Work Trend Index īpašo ziņojumu par tehnoloģiju potenciālu atbalstīt vitāli svarīgo nozaru un profesiju darbiniekus viņu profesionālajā ikdienā. Vienlaikus uzņēmums paziņojis arī jaunām Microsoft Teams un Microsoft Viva produktu funkcijām.

Aplēses liecina, ka vitāli svarīgajās nozarēs, kuras nodrošina ikdienā nepieciešamos pakalpojumus, visā pasaulē ir nodarbināti divi miljardi cilvēku, kas ir 80% no pasaules darbaspēka. Darbiniekus šajās nozarēs un amatos nodarbina 88% pasaules uzņēmumu un organizāciju. Tendences rāda, ka uzņēmumi arvien biežāk ir gatavi ieguldīt līdzekļus digitālo rīku ieviešanā, darbplūsmu modernizācijā un citos risinājumos, kas palīdz uzlabot darba rezultātus, darba vietas kultūru un saziņu. Kopš 2020. gada marta “Microsoft” reģistrējis 400% pieaugumu sadarbības platformas Microsoft Teams aktīvā lietošanā tieši vitāli svarīgo nozaru un profesiju darbinieku vidū.

Work Trend Index pārskats atklāj galvenās tendences, kas skar gandrīz katru darbaspēka segmentu:

  • Darba kultūra, kas demonstrē rūpes, ir galvenā vērtība: 76% darbinieku jūt saikni ar saviem kolēģiem, tomēr vairāk nekā 60% apgalvo, ka viņu uzņēmuma vadībai un vadītājiem par prioritāti vairāk vajadzētu izvirzīt darba kultūru un komunikāciju. Turklāt 51% no tiem, kas savā uzņēmumā ieņem vadošus amatus, atzīst, ka nejūtas novērtēti kā darbinieki.
  • Vitāli svarīgo nozaru un profesiju darbinieki atrodas pagrieziena punktā: lielās pārkārtošanās laikā šie darbinieki kā galvenos iemeslus, kas liktu apsvērt darba maiņu, min labāku atalgojumu un bonusu sistēmu, darba un privātās dzīves līdzsvaru un elastību.
  • Ticība tehnoloģijām ir liela: 63% vitāli svarīgo nozaru un profesiju darbinieku ir gandarīti par tehnoloģiju sniegtajām iespējām, un tās ieņem trešo vietu to faktoru sarakstā, kas, pēc darbinieku domām, varētu palīdzēt samazināt stresu darba vietā.
  • Iespēja likvidēt plaisu starp tehnoloģiju attīstību un apmācību: 46% vitāli svarīgo nozaru un profesiju darbinieku atzīst, ka jūt spiedienu pielāgoties jaunām tehnoloģijām vai baidās zaudēt darbu, bet 55% apgalvo, ka viņiem ir nācies apgūt jaunas tehnoloģijas to lietošanas laikā, bez darba devēja nodrošinātas apmācības vai prakses.

Uzņēmums “Microsoft” kopā ar nozares partneriem ievieš jaunas funkcijas un iespējas, kas īpaši izstrādātas vitāli svarīgo nozaru un profesiju darbinieku atbalstam darbā ar Microsoft Teams un Viva, darbinieku pieredzes platformā, kas tika ieviesta 2021. gada sākumā.

  • “Microsoft” padziļina savu stratēģisko sadarbību ar “Zebra Technologies Corp.”, pasaules līderi novatorisku digitālo risinājumu, programmatūras un aparatūras izstrādē, kuru vidū ir arī īpaši izturīgie mobilie Android datori. Abi uzņēmumi izstrādājuši Teams Walkie Talkie lietotni, kas piemērota virknei Zebra mobilo datoru, un ieviesuši arī īpašu rācijsaziņas (PTT) pogu, kas ļauj piekļūt Teams Walkie Talkie funkcionalitātei Zebra ierīcēs. Turklāt Teams Walkie Talkie digitālā PTT tagad ir pieejama arī visās iOS mobilajās ierīcēs.
  • “Microsoft” uzlabojis Teams integrāciju ar Zebra Reflexis™, kas savieno Reflexis Workforce Management risinājumus ar lietojumprogrammu Shifts programmā Microsoft Teams. Šī jaunā integrācija pilnveido darba maiņu plānošanu un brīvdienu vai brīvā laika pieprasījumus pakalpojumā Teams, padarot tos viegli apstiprināmus vadītājiem.
  • Programmā Teams tagad pieejama arī virtuālu tikšanos rindu plānošana, nodrošinot, ka vienkopus ar reāllaika atjauninājumiem parādās informācija par gaidīšanas laiku, nokavētām tikšanām un personāla aizkavēšanos, lai klientiem un pacientiem nodrošinātu caurskatāmu sistēmu bez liekiem uztraukumiem.
  • Microsoft Teams lietotne Viva Connections vitāli svarīgo amatu darbiniekus darba laikā virtuāli sasaista ar uzņēmuma kultūru, resursiem un rīkiem, jaunumiem un noderīgu resursu grupām. Integrācija ar stratēģiskajiem partneriem, piemēram, Workday un Espressive, atvieglo piekļuvi noderīgiem resursiem un vienkopus ļauj pārvaldīt ar darbu ar algām un personālvadību saistītus jautājumus.
  • Viva Learning lietotne ļauj darbiniekiem atrast, kopīgot un sekot līdzi mācību saturam no Microsoft Teams, kas palīdz būt informētiem par nepieciešamajām un ieteicamajām apmācībām. Jauni lietotnes atjauninājumi atvieglo apmācību nozīmēšanu darbiniekiem arī ar partneru nodrošinātajiem risinājumiem, piemēram, SAP SuccessFactors, Cornerstone OnDemand un Saba Cloud. Savukārt partnerība ar apmācību nodrošinātājiem, piemēram, EdCast un OpenSesame, nodrošina plaša satura bibliotēku, kas palīdz darbiniekiem uzlabot savas prasmes un saņemt noderīgu informāciju darba gaitā.
  • IT jomā uzlabota ierīču pārvaldības funkcija palīdz nodrošināt, ka neparedzētā vietā atstātas koplietošanas ierīces var viegli atrast un aizsargāt.

“Nav noslēpums, ka pandēmija maina to, kā mēs strādājam ikvienā nozarē, un tas notiek ātrāk nekā jebkad agrāk,” sacīja “Microsoft” korporatīvā viceprezidente Emma Williams. “Nepieciešamo rīku nodrošināšana vitāli svarīgo nozaru un profesiju darbiniekiem joprojām ir izšķiroši svarīgs faktors digitālās transformācijas procesā. Kopā ar mūsu partneriem mēs nodrošinām šos darbiniekus ar rīkiem, kas ļauj viņiem uzturēt saikni ar savu komandu un uzņēmuma vadību, vienlaikus koncentrējoties uz klientu vai konkrēto darbu. Ja tas tiks paveikts labi, mēs uzskatām, ka tehnoloģija var modernizēt darbplūsmas un uzlabot veiktspēju, vienlaikus sekmējot darba vietas kultūru un komunikāciju.”

Vienlaikus, līdz ar 1. februāri publiski pieejams kļūs arī Microsoft Cloud for Retail mazumtirdzniecības nozarei. Microsoft Cloud for Retail mērķis ir sekmēt biznesa izaugsmi, nodrošinot uzticamus mazumtirdzniecības nozares risinājumus, kas ir savstarpēji integrējami ar mazumtirgotāju jau esošajām sistēmām. Tas ļauj no dažādiem datu avotiem vienkopus sapludināt informāciju par klienta pieredzi, lai mazumtirgotājiem maksimāli palielinātu savu datu vērtību un gūtu vienotu priekšstatu par patērētāju. Šis risinājums ar datu un mākslīgā intelekta palīdzību ļauj mazumtirgotājiem labāk izprast savu patērētāju un uzlabot viņa iepirkšanās pieredzi. Aktuāla informācija par pircēja pieredzi dažādos tās aspektos mazumtirgotājam ļauj izveidot ilgtspējīgu reāllaika piegādes ķēdi. Risinājumā ir iekļautas arī iepriekš minētās jaunās Teams un Viva funkcijas, kas atvieglo darbu arī veikalu partneriem.

Vairāk informācijas atrodams vietnēs Official Microsoft blog, Microsoft 365 Blog un jaunajā Work Trend Index pārskatā.

Microsoft (Nasdaq “MSFT” @microsoft) nodrošina digitālo transformāciju viedo mākoņu un zinību robežu izziņas laikmetā. Tā misija ir dot iespēju ikvienam šīs planētas iedzīvotājam un jebkurai organizācijai sasniegt vairāk.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top