Visas ziņas

Mini LED televizors: LCD televizoru tehnologijas evolūcija

Mini LED televizors: LCD televizoru tehnologijas evolūcija

Vēl pavisam nesen termins „Mini LED” būtu bijis svešs gandrīz visiem, izņemot dedzīgākajiem televizoru tehnoloģiju cienītājiem. Kaut arī par to tehnoloģiju nozarē runāts jau gadiem ilgi, šis termins tikai nesen sācis pievērst plašākas sabiedrības uzmanību. Arī vairāki televizoru ražotāji šobrīd izrāda, laiž tirgū vai pauž gatavību sākt pārdot šādus televizorus.

Mini LED televizors: LCD televizoru tehnologijas evolūcija

OLED dominance premium televizoru kategorijā galvenokārt skaidrojama ar tā pašiz-gaismojošajiem pikseļiem, neatkarīgo aptumšošanas kontroli un aizmugurapgaismojuma neesamību, lai nodrošinātu pārsteidzoši plānu korpusu, ko nespēj sniegt neviena cita augsta līmeņa televizoru tehnoloģija. Taču LED aizmugurapgaismojuma LCD televizoru segmentā joprojām novērojama sīva konkurence. Šajā tirgū ar pieejamākām cenām LG un citi televizoru ražotāji turpina izstrādāt dažādas tehnoloģijas, lai patērētājiem piedāvā-tu televizorus ar labāku attēla kvalitāti, galveno uzmanību pievēršot kontrasta un krāsu atdarināšanai.

Nākamā līmeņa kontrasts: LED televizoru evolūcija

OLED dominance premium televizoru kategorijā

Aizmugurapgaismojuma televizori savas apgaismojuma avota tehnoloģijas attīstījuši ar tādiem sasniegumiem kā CCFL, daļēju apgaismojumu vai tiešu apgaismojumu, tādējādi sniedzot uzlabotu veiktspēju. Arī tādas tehnoloģijas kā lokālā aptumšošana un FALD ir krietni progresīvāki veidi labāka kontrasta izteikšanai.

Mini LED tehnoloģija „minimizē” televizora apgaismes avotu, padarot to krietni mazā-ku. Mazāks izmērs ļauj ražotājiem vienā televizora ekrāna izmērā ietvert vairāk LED, uzlabojot gaišumu salīdzinājumā ar parastiem LCD televizoriem. Turklāt ar vairāku ap-tumšošanas zonu palīdzību iespējams precīzāk kontrolēt gaišumu. Tādējādi Mini LED televizori spēj sasniegt izteiksmīgākus melnos toņus un augstāku kontrasta attiecību, salīdzinot ar cita veida LED televizoriem. Šie veiktspējas uzlabojumi palīdz gan gaišas, gan tumšas ainas padarīt reālākas.

LCD šūna: krāsas evolūcija

LCD tehnoloģijai attīstoties, tā piedāvā labāku un augstāku izšķirtspēju un krāsas. Quan-tum dot un NanoCell tehnoloģijas ir piemēri tam, kā uzlabot krāsu veiktspēju. Izstrādājot apvienotu Quantum dot NanoCell tehnoloģiju, LG paņēmusi labāko no Quantum dot un NanoCell, lai palielinātu spēju atdarināt un radīt satriecošas krāsas LCD televizorā. Tur-klāt LG apvienojis labāko LCD apgaismojuma avotu ar labākajām krāsu uzlabošanas tehnoloģijām, radot LG QNED Mini LED televizoru.

 

sniedzot uzlabotu veiktspēju. Arī tādas tehnoloģijas kā lokālā aptumšošana un FALD ir krietni progresīvāki veidi labāka kontrasta izteikšanai. Mini LED tehnoloģija „minimizē” televizora apgaismes avotu, padarot to krietni mazā-ku. Mazāks izmērs ļauj ražotājiem vienā televizora ekrāna izmērā ietvert vairāk LED, uzlabojot gaišumu salīdzinājumā ar parastiem LCD televizoriem. Turklāt ar vairāku ap-tumšošanas zonu palīdzību iespējams precīzāk kontrolēt gaišumu. Tādējādi Mini LED televizori spēj sasniegt izteiksmīgākus melnos toņus un augstāku kontrasta attiecību, salīdzinot ar cita veida LED televizoriem. Šie veiktspējas uzlabojumi palīdz gan gaišas, gan tumšas ainas padarīt reālākas. LCD šūna: krāsas evolūcija LCD tehnoloģijai attīstoties, tā piedāvā labāku un augstāku izšķirtspēju un krāsas. Quan-tum dot un NanoCell tehnoloģijas ir piemēri tam, kā uzlabot krāsu veiktspēju. Izstrādājot apvienotu Quantum dot NanoCell tehnoloģiju, LG paņēmusi labāko no Quantum dot un NanoCell, lai palielinātu spēju atdarināt un radīt satriecošas krāsas LCD televizorā. Tur-klāt LG apvienojis labāko LCD apgaismojuma avotu ar labākajām krāsu uzlabošanas tehnoloģijām, radot LG QNED Mini LED televizoru.

LG jaunais 86 collu 8K modelis ar Mini LED tehnoloģiju aprīkots ar aizmugurapgaismo-jumu, ko veido gandrīz 30 000 mazu LED un gandrīz 2500 aptumšošanas bloku, lai sniegtu pirmšķirīgu gaišumu un iespaidīgu 1 000 000:1 kontrasta attiecību, radot vēl ne-bijušu LCD televizora1 veiktspēju.

Ar 8K OLED, kas piedāvā pašizgaismojošus pikseļus, sniedzot nevainojamus melnos toņus, bezgalīgu kontrastu ar vairāk nekā 100 miljoniem apakšpikseļu, neviena pašreizējā displeju tehnoloģija nespēj sacensties ar OLED2. Taču Mini LED piedāvā labāko LCD televizora attēla kvalitāti un sniedz intriģējošas iespējas patērētājiem, kas vēlas uzlabot savu skatīšanās pieredzi.

1 Mērījums balstīts uz 86 collu 8K QNED televizoru
2 Mērījums balstīts uz 88 collu 8K QNED televizoru

###

Par LG Electronics Inc.

LG Electronics Inc. ir globāls tehnoloģiju un ražošanas inovators, kas veic darbību vairāk nekā 100 pasaules vietās un nodarbina vairāk nekā 70 000 cilvēku. LG, kura tirdzniecības apjoms pasaulē 2018.gadā veidoja 54,4 miljardus ASV dolāru, veido piecas struktūrvienības – Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Mobile Communications, Vehicle Component Solutions un Business Solutions. LG ir pasaulē vadošs televizoru, ledusskapju, gaisa kondicionieru, veļas mazgājamo mašīnu un mobilo ierīču, tostarp LG SIGNATURE produktu un LG ThinQ produktu ar mākslīgo intelektu ražotājs. Lai iegūtu papildu ziņas un informāciju par LG Electronics, lūdzu, apmeklējiet www.LGnewsroom.com.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top