Visas ziņas

Latvijā dibinātais Mintos pirmajā pūļa finansēšanas kampaņas dienā pārspēj visus līdzšinējos Eiropas uzņēmumu rekordus

Latvijā dibinātais Mintos pirmajā pūļa finansēšanas kampaņas dienā pārspēj visus līdzšinējos Eiropas uzņēmumu rekordus

Mintos, Eiropas vadošā platforma ieguldījumiem aizdevumos, sasniedza sevis uzstādīto pūļa finansēšanas kampaņas mērķi – 1 miljonu eiro – tikai 15 minūšu laikā pēc kampaņas sākuma, un to palielināja līdz rekord lielam apjomam – 5.3 miljonu eiro pirmo 24 stundu laikā. Uzņēmums turpina finansēšanas kampaņu.

Mintos pūļa finansēšanas kampaņa sākās ar limitētu pirmās dienas pieeju uzņēmuma klientiem. Drīz vien pēc tās sākuma, kampaņa pārsteidzoši ātri sasniedza savu mērķi, kā arī uzstādīja papildu rekordu – sasniedzot 3 miljonu eiro tikai 2 stundu laikā. Kopumā pirmo 24 stundu laikā kampaņa piesaistīja 4600 investorus no dažādām Eiropas valstīm, kas ieguldīja 5,3 miljonus eiro – padarot šo kampaņu par lielāko starp Eiropas uzņēmumiem, kas piesaista pūļa finansēšanas iespējas Crowdcube platformā. Sākot ar šodienu, kampaņa ir pieejama plašākai sabiedrībai.

“Mēs esam sajūsmā par šādu reakciju no mūsu klientiem,” teica Mintos līdzdibinātājs un vadītājs Mārtiņš Šulte. “Šāds kampaņas sākums ir apstiprinājums tam, ka esam uz pareizā ceļa ar mūsu vīziju uzņēmuma tālākai attīstībai, un tas arī parāda, cik spēcīgas ir mūsu attiecības ar mūsu klientiem, kas izrādījuši šādu uzticības līmeni.”

Līdz šim Mintos ir piesaistījis 7 miljonus eiro no biznesa eņģeļu investoriem, lielāko daļu no savas izaugsmes finansējot ar uzņēmuma ieņēmumiem. Kopš darbības uzsākšanas 2015.gadā, uzņēmums gandrīz patstāvīgi ir izveidojis aizdevumu ieguldījumu tirgū Eiropā 6,6 miljardiem eiro vērtībā, turot aptuveni 45% no šī tirgus.

Pēdējo gadu laikā Mintos ir jau piedzīvojis nebijušu izaugsmi, pateicoties lieliskajai produkta-tirgus atbilstībai. Taču uzņēmums saredz vēl lielākas izaugsmes iespējas. Eiropas Savienībā vien privātie ieguldītāji veido 7 triljonu eiro vērtu kapitālu, savukārt tuvāko gadu laikā globālais pūļa aizdevumu (crowdlending) tirgus pieaugs par 29,7% gadā (CAGR), no 57 miljardiem eiro 2019.gadā līdz 472 miljardiem eiro 2027.gadā. Un no plašāka viedokļa, globālā nebanku aizdevumu jomas vērtība – citiem vārdiem sakot, aizdevumu piedāvājums, kas potenciāli pieejams ieguldījumu veikšanai – jau tagad ir vairāk nekā 3 triljonu eiro. Mintos ir šo tendenču krustpunktā, lai spētu apmierināt šo pieaugošo pieprasījumu pēc alternatīviem ieguldījumiem un gūt peļņu no nebanku kreditēšanas apjoma pieauguma.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top