Valūtas

Mīts vai patiesība: vai bitkoins tiek izmantots terorisma finansēšanai?

 

Teroristiskajiem grupējumiem Al Qaeda un IGIL nav izdevies savākt pietiekamu daudzumu naudas, izmantojot kriptovalūtas. Terorisma finansēšana ar kripto pakāpeniski samazinās – tātad bitkoina pretinieki ir zaudējuši vēl vienu argumentu strīdos. Par to raksta NewsBTC.

Par problēmām ar starptautiskām teroristiskām organizācijām tika runāts Savienoto Valstu Pārstāvju palātas Finanšu pakalpojumu komitejas sanāksmē. Teroristiskās operācijas tiek finansētas ar fiat (skaidru naudu), un nevis ar kriptovalūtām. To paziņojis nelikumīgo transakciju eksperts Jaja Fanusi.

Kā piemēru Fanusi minēja neveiksmi cietušo teroristu kampaņu līdzekļu piesaistē. 2016. gadā modžahedu Konsultatīvā sapulce Irākā publicēja maka adresi ziedojumiem. Organizācija saņēma tikai divas transakcijas ar kopējo vērtību 500 dolāru apmērā.

Fanusi uzskata, ka “vecais labais fiat” joprojām ir līdzeklis numur viens IGIL un Al Qaeda. Skaidru naudu ir samērā viegli noslēpt, un tās izcelsme nav zināma. Turklāt teroristi bieži veic nelikumīgus darījumus vietās, kur nav pat normālas infrastruktūras un interneta.

Jautājums paliek atklāts par anonīmajām kriptovalūtām. Vai tās nekļūs par galveno finansēšanas līdzekli starptautiskajiem noziedzniekiem? Viss tādēļ, ka ASV valdības organizācijas pašas pilnībā nesaprot kripto darbības principu. Teroristi agrāk vai vēlāk izmantos šo nepilnību.

Tikmēr izstumtās valstis ir atradušas labu pielietojumu kriptovalūtām. Irāna, kuru agrāk bijušais prezidents Džordžs Bušs nodēvēja par “Axis of Evil”, sāk domāt par nacionālās kriptovalūtas emitēšanu. Bitkoins valstī ir ļoti populārs – vietējās biržās monēta pat sadārdzinājusies līdz 24 000 dolāriem.

Teroristiskajiem grupējumiem Al Qaeda un IGIL nav izdevies savākt pietiekamu daudzumu naudas, izmantojot kriptovalūtas

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top