Tehnoloģijas

Jaunā Volkswagen Passat Variant pasaules pirmizrāde

Modernizētā Volkswagen Passat Variant pasaules pirmizrāde

  • Volkswagen prezentē jauno paaudzi ar jaudīgu aerodinamisko dizainu, augstu kvalitāti un jauniem augstas efektivitātes dzinējiem.
  • Divas jaunas plug-in hibrīda piedziņas ļauj ar elektroenerģiju nobraukt aptuveni 100 kilometrus.
  • Pirmo reizi nodrošināta līdzstrāvas ātrā uzlāde ar uzlādes jaudu līdz pat 50 kW.
  • Lieli displeji un saprotama izvēļņu struktūra, kas izstrādāta, ņemot vērā Volkswagen klientu atsauksmes.
  • Augstākās kvalitātes komforts, pateicoties plašajai telpai, efektīvai trokšņu izolācijai, jauniem sēdekļiem un papildu komplektācijā pieejamai adaptīvai balstiekārtas kontrolei DCC Pro.

Pasaules pirmizrādē Volkswagen prezentē jaunā Passat pirmās fotogrāfijas un galvenos faktus. Jau pēc dažām dienām šis automobilis pirmo reizi tiks prezentēts sabiedrībai izstādē IAA Mobility, kas šogad norisināsies Minhenē no 5. līdz 9. septembrim. Jaunais Passat tirgū nonāks 2024. gada pirmajā ceturksnī kā daudzpusīgs automobilis Variant virsbūves versijā. Ar pasaulē pārdotiem vairāk nekā 34 miljoniem vienību Passat ir visu laiku pārdotākais Volkswagen modelis aiz Golf, apsteidzot Beetle.

Modernizētā Volkswagen Passat Variant pasaules pirmizrāde

Pilnīgi jauns, bet tipisks Passat

Uz klientu vajadzībām orientēto piedāvājumu klāstu ar trim jauniem plug-in un mērena hibrīda sistēmu dzinējiem, kā arī pieciem turbo benzīna un dīzeļdzinēju variantiem raksturo efektivitāte. Klusais un ietilpīgais Passat Variant nodrošina augsta līmeņa ceļošanas komfortu, un papildkomplektācijā būs pieejams ar jauno adaptīvo šasijas kontroli (DCC Pro) un jaunajiem ergoActive sēdekļiem (ar pneimatisko spiediena punktu masāžu).

Divi jauni plug-in hibrīda dzinēji

Par tehnisko attīstību atbildīgais zīmola valdes loceklis Kajs Grēnics (Kai Grünitz) norāda: “MQB evo platformas jaunākais evolūcijas posms veido ārkārtīgi inovatīvu devītās paaudzes Passat tehnisko pamatu. Pateicoties MQB evo ievērojamajiem apjomradītiem ietaupījumiem, Volkswagen atkal ir demokratizējis daudzus augsto tehnoloģiju sasniegumus un padarījis tos pieejamus simtiem tūkstošu autovadītāju.”

Modernizētā Volkswagen Passat Variant pasaules pirmizrāde

Divi pilnīgi no jauna izstrādātie plug-in hibrīda dzinēji (eHybrid) ar kopējo jaudu 150 kW (204 ZS) un 200 kW (272 ZS) tam ir lielisks piemērs. Apvienojumā ar jauno 19,7 kWh akumulatoru (neto enerģijas saturs) tie nodrošina iespēju tikai ar elektrisko piedziņu nobraukt aptuveni 100 kilometrus. Tādējādi jaunais Passat Variant ir elektrisks automobilis ikdienai – to arī nodrošina īss uzlādes laiks, jo akumulatoru tagad var uzlādēt maiņstrāvas uzlādes punktos ar 11 kW jaudu iepriekšējo 3,6 kW vietā. Passat Variant eHybrid iespējams uzlādēt pat ar 50 kW jaudu līdzstrāvas ātrās uzlādes stacijās. Turklāt elektromotora un jaunā ekonomiskā benzīna dzinēja ar turbīnu (1,5 TSI evo2) kombinācija nodrošina kopējo nobraukšanas attālumu, kas sasniedz aptuveni 1 000 kilometrus.

Jauns 48 V mērenais hibrīds

Jaunums ir arī 48 V mērenā hibrīda piedziņa (eTSI ar 110 kW/150 ZS), kas pārveido kinētisko enerģiju elektroenerģijā un ļauj pārvietoties, neizmantojot iekšdedzes dzinēju. Dzinēju klāstā ir arī divi 150 kW (204 ZS) un 195 kW (265 ZS) turbo benzīna dzinēji (2,0 TSI), kā arī trīs turbo dīzeļdzinēji (2,0 TDI) ar 90 kW (122 ZS), 110 kW (150 ZS) un 142 kW (193 ZS) jaudu. Automātiskā tiešās pārslēgšanās pārnesumkārba (DSG) iekļauta standarta aprīkojumā. Automobiļa versijas ar 195 kW un 142 kW jaudām standarta komplektācijā aprīkotas ar inteliģenti vadāmu 4MOTION pilnpiedziņas sistēmu. Visiem pārējiem modeļiem ir priekšējo riteņu piedziņa.

Jauns horizontāli novietots displejs

Volkswagen pilnībā pārveidojis kvalitatīvo salonu. Īpaši izteiksmīgs ir ērti izvietotais, lielais horizontāli novietotais displejs – stilīgs, funkcionāls un mūsdienīgs. MIB4 šeit ir kā tehniskā platforma. Jaunākās paaudzes informācijas un izklaides sistēma Modular Infotainment Matrix nodrošina intuitīvu vadību, kas tiek nepārtraukti pielāgota Volkswagen autovadītāju vēlmēm.

Modernizētā Volkswagen Passat Variant pasaules pirmizrāde

Stāvvietā novietošanas asistenta sistēma

Jaunais Passat Variant tirgū nonāks ar vēl pilnveidotāku modernāko autovadītāju asistentu sistēmu klāstu. Stāvvietā novietošanas asistentu sistēmas ir jaunums. Tās iekļauj papildu aprīkojumā pieejamo Park Assist Plus, Park Assist Pro un Park Assist Pro ar atmiņas funkciju. Izmantojot Park Assist Pro, jaunais Passat Variant spēj iebraukt stāvvietā un izbraukt no tās ar attālinātu vadību, izmantojot viedtālruni. Ja Passat aprīkots ar Park Assist Pro ar atmiņas funkciju, sistēma pēc pieprasījuma var ierakstīt un saglabāt pēdējos 50 brauciena metrus. Automobilim atkal nonākot tajā pašā pozīcijā, piemēram, pie iebrauktuves automašīnu nojumē pie mājām, šī sistēma piedāvā pārņemt stāvvietā iebraukšanas manevru. Iespējama arī patstāvīga izbraukšana no stāvvietas.

DCC Pro pasaules pirmizrāde

Adaptīvā šasijas kontrole DCC Pro nodrošina jaunu balstiekārtas tehnoloģiju līmeni. Tās sniegtā dinamika un augstākie komforta uzstādījumi nosaka standartus vidēja izmēra automašīnu klasē. To visu nodrošina divu vārstu tehnoloģija, kas Volkswagen automašīnā izmantota pirmo reizi. Arī ergoActive Plus sēdekļi ar pneimatisko 10 kameru spiediena punktu masāžas funkciju nodrošina augsta līmeņa ceļošanas komfortu. Pateicoties par 50 milimetriem garākai garenbāzei, kā arī par 50 milimetriem lielākai kāju zonai aizmugurē un bagāžas nodalījumam ar ietilpību līdz pat 1 920 litriem, Passat Variant ir ideāli piemērots kā universāls automobilis darbam un atpūtai.

Modernizētā Volkswagen Passat Variant pasaules pirmizrāde

Par Volkswagen:

Zīmols Volkswagen ir pārstāvēts vairāk nekā 140 tirgos, un tas ražo automobiļus 29 vietās 12 valstīs. 2022. gadā Volkswagen piegādāja klientiem aptuveni 4,6 miljonus transportlīdzekļu. Starp tiem bija tādi populārākie modeļi kā Polo, T-Roc, T-Cross, Golf, Tiguan vai Passat, kā arī pilnībā elektriskie modeļi ID.3, ID.4, ID.5 un ID.6. Pagājušajā gadā uzņēmums klientiem visā pasaulē nodeva vairāk nekā 330 000 pilnībā elektrisku transportlīdzekļu. Volkswagen šobrīd visā pasaulē nodarbina aptuveni 170 000 darbinieku. Īstenojot savu ACCELERATE stratēģiju, Volkswagen pastāvīgi veicina turpmāku attīstību, lai kļūtu par iekārojamāko ilgtspējīgas mobilitātes zīmolu.

Par Møller Baltic Import:

Møller Baltic Import SE ir Møller Mobility Group AS pilnībā piederošs vairmutirdzniecības uzņēmums, kas ir Audi automašīnu importētājs Latvijā un Lietuvā, kā arī Volkswagen automašīnu importētājs Baltijas valstīs. Møller Baltic Import apgrozījums 2022. gadā bija 287 miljoni eiro, peļņa – 14 miljoni eiro.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top