Monero

Monero ieviesīs steidzamu atjauninājumu, lai savā tīklā neitralizētu ASIC mainerus

 

Monero pret AsikuŠī gada aprīlī kriptovalūtas Monero izstrādātāji ir iecerējuši akceptēt programmatūras ārkārtas atjauninājumu, lai ātrgaitas ASIC iekārtas padarītu par nederīgām šīs monētas mainingam.

Tostarp izstrādātāju stratēģija vērsta pret mainera Antminer X3 izmantošanu, kuru nesen pieteica kompānija Bitmain. Tā vietā viņi tiecas palielināt lētu darbvirsmu lietotāju ierīču un citu sākuma līmeņa aparatūras līdzekļu klātbūtni, kas spēj veikt Monero mainingu, izmantojot Cryptonight algoritmu.

Savā paziņojumā GitHubā, kriptovalūtas vadošais izstrādātājs Rikardo Spagni nosodīja mēģinājumus izmantot iekārtas ar ASIC čipiem:

Es darīšu visu, ko spēšu, lai palīdzētu kopienai novērst ASIC ierīču, kas veicina centralizāciju, izplatīšanu Monero tīklā.

Savukārt lietotājs ar segvārdu binaryFate piebilda:

Es uzskatu, ka radies precedents, kas demonstrē, cik nopietni mēs izturamies pret cīņu ar šīm ierīcēm, spējam operatīvi reaģēt un neesam pret to, lai ražotāji zaudētu naudu… Es šaubos, ka tuvākajā nākotnē ASIC ražotāji atkal vēlēsies saistīties ar Monero.

Monero centralizācijas draudi, pateicoties pirmklasīgām maininga ierīcēm, izraisīja bažas šai kriptovalūtai uzticīgo aprindās. Perspektīvā Antminer X3 izmantošana var izraisīt situāciju, kad vienīgais maininga pūls kādā jaukā dienā sagrābs vairāk nekā 51% no tīkla kopējā hashrate.

Starp citu, tamlīdzīgi noskaņojumi jau ir bijuši, kad pagājušajā gadā Bitmain prezentēja jauno ASIC iekārtu ar iepriekšēju konfigurāciju Siacoin mainingam. Tad radās bažas, ka kriptovalūta būtībā var kļūt centralizēta: to sāks kontrolēt neliels skaits “izredzēto”, kas var atļauties dārgus asikus.

Monero izstrādātāju komanda uzsver, ka centralizācijas risks, izmantojot ASIC ierīces, pastāvēs tikmēr, kamēr šādas iekārtas nekļūs visiem pieejamas.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top