Monero

Monero cīnīsies ar ASIC mainingu

Asic miners

Brīdinājums par ASIC maineriem algoritmam CRYPTONIGHT – ANTMINER X3, BAIKAL GIANT-N, PINIDEA RR-200

  • Kur slēpjas intriga?
  • ASIC pat nevarēs izpildīt Monero mainingu
  • Riski, kas saistīti ar ASIC pirkumu algoritmam CRYPTONIGHT
  • Nobeigums

Jūs droši vien esat dzirdējuši par jaunu maineru vilni, kas tuvākajā laikā parādīsies tirgū.

Lielie ASIC sistēmu ražotāji ir nolēmuši izmēģināt laimi ar algoritmu Cryptonight.

Rezultātā mēs saņēmām paziņojumus par trīs jaunu ASIC nākšanu klajā vienas nedēļas laikā: ANTMINER X3, Baikal Giant-N un PinIdea RR-200.

Kā jau bija sagaidāms, ASIC demonstrē vienkārši neprātīgus Hash Rate ciparus, salīdzinot ar grafiskajiem procesoriem (videokartēm).

Piemēram, viena Antminer X3 Hashrate aptuveni tāds pats kā simtiem AMD Vega videokaršu, turklāt tas 50 reizes mazāk patērē enerģiju.

Baikal Giant-N un RR-200 demonstrē pieticīgākus rezultātus, attiecīgi 20 un 27 KH/s. Un arī tas ir daudz, salīdzinot ar to, ko var izspiest no AMD Vega videokartēm.

Lūk, ko mēs šobrīd zinām par šiem maineriem:

  ANTMINER X3 Baikal Giant-N PinIdea RR-200
Cena 3000 USD* 3600 USD 1740 USD
Minimālais pasūtījums 1 gab.** 6 gab. 5 gab.
Hash Rate 220 KH/s 20 KH/s 27 KH/s
Enerģijas patēriņš 500 W 60 W 350 W

(*) Cena par trešo partiju, kas tiks nosūtīta pasūtītājiem līdz 31. maijam; ceturtās partijas cena samazināsies līdz 1900 dolāriem par vienību un tiks nosūtīta līdz 30. jūnijam.

(**) Pasūtījuma maksimālais apmērs – 1 gab. Izstrādātājs vienam klientam ļauj iegādāties tikai vienu ierīci.

Tas, ko jūs šeit redzat, ir tipiska aina, jo Bitmain maineri ir visspēcīgākie, tomēr katrs no tiem nesīs jums lielāku peļņu, nekā jebkura cita videokarte, ja jūs vēlaties nodarboties ar Cryptonight mainingu.

Kur slēpjas intriga?

Monero izstrādātāji nepavisam nav sajūsmā par to, ka viņu pūlus var sagrābt ASIC’i.

Lai nepieļautu maininga centralizāciju, Monero izstrādātāji ir nolēmuši nedaudz mainīt izmantojamo algoritmu PoW ik pēc pusgada.

Izmaiņas nav tik lielas, lai ietekmētu maineru darbu, kuri neizmanto ASIC.

Tostarp tās ir pietiekami lielas, lai traucētu Monero ieguvi, izmantojot esošos ASIC mainerus algoritmam CryptoNight.

ASIC pat nevarēs izpildīt Monero mainingu

Viss iepriekš teiktais nozīmē, ka neviens no minētajiem ASIC nederēs Monero mainingan pēc hash PoW Cryptonight izmainīšanas, ja Monero izstrādātāji paliks uzticīgi saviem principiem.

Ja ražotāji nolems izlaist jaunu ASIC partiju, kas adaptēta izmaiņām, arī tie darbosies tikai līdz nākamajai hash modifikācijai.

Riski, kas saistīti ar ASIC pirkumu  CRYPTONIGH algoritmam</h2.

Jūs droši vien zināt, ka Monero nav vienīgā monēta ar Cryptonight algoritmu.

Bytecoin, Aeon un Electroneum – tikai dažas no daudzām monētām, kuras vara iegūt ar X3 gadījumā, ja maineris kļūs nederīgs Monero.

Turklāt nav nekādu garantiju, ka arī citas monētas neieviesīs tādas pašas izmaiņas, kā Monero. Vismaz pašas populārākās no tām.

Visi trīs ražotāji savās tīmekļa vietnēs raksta, ka iekārtas atpakaļ neņems.

Tas nozīmē, ka pat tad, ja maineri X3 izrādīsies nesaderīgi ar dažām monētām, kuru mainingam tie paredzēti saskaņā ar reklāmu, jūs vienalga nevarēsiet atgūt savu naudu.

Saistībā ar mazāk populārām monētām

Jūs varētu teikt: “Pie velna populārās monētas CryptoNight, es pirkšu Antminer X3 un nodarbošos ar mazāk populāru monētu mainingu”.

Saskaņā ar MineCryptoNight ir vairākas kriptovalūtas, kas var jums dot pa 10000 dolāriem gadā, ja tās iegūst ar AntminerX3.

Runa ir par monētām, kurām tīkla Hash Rate ir tikai 3-10 MH/s. Lielākā daļa CryptoNight monētu patiesībā nav ļoti populāras un tās iegūst mazas cilvēku grupas.

Tātad, kas notiks, ja jūs sāksiet iegūt šīs mazās monētas?

Jebkura produkta cena ir atkarīga no pieprasījuma un piedāvājuma līdzsvara. Kā piemēru minēsim ne visai populāru vidējo CryptoNight monētu.

Pieņemsim, ka jūs esat nolēmis nodarboties ar mainingu Intense Coin (ITNS). Tā kā šīs monētas tīkla Hash Rate ir tikai 3.41 MH/s, Antminer X3 jums dos ITNS par summu 8365 dolāri mēnesī.

Problēma ir tāda, ka monētas ikdienas tirdzniecības apjoms svārstās ap 2600 ASV dolāriem. Varat iedomāties, kas notiks ar cenu, ja jūs katru mēnesi sāksiet izmest tirgū tūkstošiem ITNS monētu par summu 8365$?

Un iedomājieties, ka jums pievienosies vairāki simti cilvēku ar saviem maineriem X3? Kas tad notiks ar monētas cenu?

Nobeigums

No šīs informācijas katrs izdarīs savus secinājumus. Daži cilvēki neatbalsta Monero lēmumu, citim ir pretējs viedoklis un viņi apsūdz ASIC ražotājus par to, ka viņi pārdod X3 mainerus  cilvēkiem, kam nav ne mazāko aizdomu par zemūdens akmeņiem un neinformē pircēju, tāpēc, lai lai iegūtu kaut kādu peļņu no šīm ierīcēm, kamēr tas ir iespējams.

Kriptomedia uzskata, ka ASIC pirkums vienmēr ir vijis un būs bīstams: nav iespējams uzminēt, kāda būs monētu cena un to maininga sarežģītība pat pēc nedēļas, vēl jo vairāk pēc gada. Tagad, kad Monero izstrādātāji ir pauduši savu negatīvo attieksmi pret šī mainera iznākšanu, ir vēl riskantāk investēt ASIC mainingā Monero, pērkot Antminer X3.

Taču atkal jau mēs nenostājamies nevienā pusē un nesniedzam nekādus finansiālus padomus – izlemiet paši, vai jūs esat gatavi uzņemties šo risku, vai nē.

Mēs tikai ar jums dalāmies ar kādu relevantu informāciju, cerot palīdzēt jums pieņemt pārdomātāku lēmumu.

Viedokļu izteikšana komentāros vienmēr ir apsveicama.

Tomēr, lūdzu, nevajag demonstrēt savu naidu pret ASIC ražotājiem vai Monero izstrādātājiem, jo tā visa pietiek Reddit un Twitter. Paldies!

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top