Mainings

Slēpti draudi? Monero jaudas joprojām aug

Ar kriptovalūtas Monero maininga jaudām joprojām turpinās dīvainības

Ar kriptovalūtas Monero maininga jaudām joprojām turpinās dīvainības. Par to jau rakstījām 17. janvārī.  Kādreiz ienesīgā monēta ar paaugstinātu anonimitātes līmeni ir cietusi no vēsturē visgarākā “lāču” tirgus. Bet tos, kas novēro tīklu, satrauc kas cits: kāpēc, Monero ienesīgumam samazinoties, palielinās hash rate?

Kā zināms – projekts Monero ļoti agresīvi izturas pret ASIC maineriem. Tikai 2018. gadā projekts divas reizes cīnījās ar ASIC maineriem – vienu reizi aprīlī un vēlreiz oktobrī ar jauno algoritmu Cryptonight V8. Šie forki ļāva izveidot vairāk nekā 5 dažādas Monero versijas – katra no tām solīja labāku funkcionalitāti…bet, kā jau bija sagaidāms, rezultātā uzvarēja oriģinālā Monero.

Pašreiz Monero svārstās nedaudz virs atzīmes 40 $ – iespaidīgs kritums no vēsturiskā maksimuma 720 $ apmērā. Monero mainings pašreiz protams nav izdevīgs. Tādējādi rodas jautājums par 720 milj. $: no kurienes Monero ņēma jaudu? Mēs varam izslēgt cienītājus, kuri pakāpeniski sāk atjaunot savus zaudējumus 2018. gadā, un lielos spēlētājus, kuri pārslēdzās uz monētām Mimblewimble. Tagad nevienam vairs nav jēgas nodarboties ar Monero mainingu, un tas pavisam noteikti sarežģī jautājumu par to – kāpēc hash rate pieaug, un nevis krītas.

Iespējamie iemesli. Kas ir šie maineri?

  • Visnepatīkamākais iespējamo iemesls: kāda organizācija paaugstina sarežģītību ar milzīgiem zaudējumiem, lai izstumtu no tirgus mazos maineros. Kad maineri pametīs tīklu, šī organizācija (vai grupa) uzkrās pietiekamu jaudu, lai izpildītu 51% uzbrukumu (analogi uzbrukumam, kas notika pagājušajā mēnesī Ethereum Classic tīklā).
  • Organizācija izstrādāja efektīvu ASIC maineri algoritmam Cryptonight V8, kas būs kārtējais iemesls, lai turpinātu bezgalīgo cīņu starp ASIC maineriem un to pretiniekiem. Šī organizācija slepeni maino pirms ASIC izlaides tirgū.
  • Milzīgie botneti beidzot ir veikuši atjauninājumu līdz Cryptonight V8 un izplatās ātrāk, nekā jebkad (botnets – tas ir tīkls no daudziem hakeru inficētiem datoriem; atkarībā no vīrusa sarežģītības – hakeris var iegūt lielu kontroli pār jūsu datoru). Cryptonight V7 tā bija milzīga problēma, jo iepriekš tika ziņots, ka Monero slepenajā mainingā bija iesaistīti līdz pusmiljonam serveru. Pāreja uz Cryptonight V8 būtībā padarīja visus šos inficētos datorus par nederīgiem Monero mainingam. Pastāv reāla varbūtība, ka šie datori tiks pakāpeniski atjaunināti līdz Cryptonight V8. Tā kā datori izmanto upura resursus, tad hakeriem elektroenerģijas izmaksas neko nenozīmē – viņu galvenais mērķis ir tikai inficēt pēc iespējas vairāk datoru.

Arī Redditā ir  ko palasīt par so tēmu

Monero jaudas joprojām aug

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top