Visas ziņas

CipherTrace izstrādājusi rīku Monero transakciju izsekošanai

Jauns veids, kā izsekot kriptovalūtas Monero transakcijas

Foto: Ramón Salinero/Unsplash.com

Analītiskā kompānija CipherTrace prezentējusi pirmo tāda veida rīku Monero (XMR) transakciju plūsmu izsekošanai prettiesiskā darbībā, – ziņo Cointelegraph.

Izstrāde tika veikta gada laikā, pasūtītājs bija ASV Nacionālās drošības ministrija.

Varas iestādes izrādīja pastiprinātu interesi par šo izstrādi, ņemot vērā XMR pieaugošo popularitāti noziedznieku vidū. Saskaņā ar The Block analītiķiem – Monero darkneta tirgos ir pieprasījuma ziņā otrais aktīvs pēc bitkoina.

“Rīks ietver transakciju meklēšanas, XMR plūsmu izpētes un vizualizācijas līdzekļus. Tas iekļauts CipherTrace finanšu izmeklēšanas produkta sastāvā”, – paziņoja kompānijas vadītājs Deivs Dževans.

Jaunais rīks ļaus izsekot nozagtās monētas un tās, kuras tiek izmantotas nelikumīgās transakcijās.

Pēc CipherTrace galvenā finanšu analītiķa Džona Džefrisa sacītā – pašreizējā versijā rīku vēl nevar izmantot AML praksēm, bet tas ir derīgs avotu identificēšanai izspiešanas gadījumos. Pēdējā gadījumā tiesībaizsardzības institūcijas var sašaurināt aizdomās turēto skaitu līdz dažām adresēm.

Džefriss piebilda, ka – tāpat kā citi CipherTrace produkti – jaunais rīks aizsargā lietotāja konfidencialitāti, jo nenosaka lietotāja individuālos identifikatorus. Šī opcija var apliecināt kriptovalūtu biržām, OTC platformām un investīciju fondiem, ka tie nepieņem XMR no nelikumīgiem avotiem.

2018. gadā biržas Korbit un Coincheck veica Monero delistingu. Vēlāk monētu atteicās atbalstīt platformas BitBay, Bithumb un Huobi Korea. Šī gada augustā XMR delistingu veica vairākas Austrālijas kriptovalūtu biržas.

Monero darba grupas organizators Džastins Erenhofers apšauba, ka CipherTrace spēj izsekot XMR tādā pašā mērā kā citas kriptovalūtas. Pašreizējos paziņojumus viņš uzskata par spekulācijām un piebilda, ka izstrādātāji turpinās strādāt, lai uzlabotu šīs monētas konfidencialitātes īpašības.

“Mums nav pamata uzskatīt, ka pastāv jauni Monero transakciju izsekošanas veidi, kā arī jebkādas to efektivitātes pazīmes. Lietotāji joprojām var pārliecinoši veikt darījumus”, – piebilda Erenhofers.

Džefriss nepiekrita oponentam. Viņš paziņoja, ka jaunais rīks ir radījis pamatu progresīvākiem transakciju izsekošanas rīkiem XMR nākotnē.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top