Visas ziņas

Uz Mēness notiks radiovadāmu automašīnu sacīkstes

Autosacīkstes uz mēness

Foto: Moonmark

2021. gadā uz Mēness notiks radiovadāmo automašīnu sacīkstes. Piloti atradīsies uz Zemes, bet automašīnas – uz tās pavadoņa. Akciju rīko kompānija Moon Park ar Intuitive Machines atbalstu.

Sacīkstēs piedalīsies skolnieki no sešām dažādām komandām no dažādiem ASV štatiem. Viņi sacentīsies radiovadāmu dronu un  automašīnu sacīkstēs, zināšanās par kosmosu un datorspēlēs. Tādējādi izvēlēsies divas labākās komandas, kuru automašīnas tad arī lidos uz Mēnesi.

Uz Mēnesi automašīnas nogādās kompānija Intuitive Machines. Savu moduli Nova-C uz Zemes pavadoni tā nosūtīs ar kuģi SpaceX Falcon 9.

Izstrādājamām automašīnām ir vairāki ierobežojumi. Pirmkārt, jāpievērš uzmanība apstākļiem, kas atšķiras no apstākļiem uz zemes – uz Mēness ir mazāka gravitācija. Otrkārt, automašīnas svars nedrīkst pārsniegt 2,5 kg – tas jau ir ierobežojums no Falcon 9 puses. Treškārt, nebūs tiešas piekļuves automašīnai – un tas nozīmē, ka visas problēmas būs jārisina no Zemes.

Trasi izstrādās autobraucējs un inženieris Hermans Tilke – kopš 1998. gada viņš ir uzprojektējis divpadsmit Formula 1 trases. Tā tiks uzbūvēta apkārt “kameru sfērai” – tiek plānots sacīkstes translēt, bet pagaidām vēl nav visai saprotams, kur tieši.

Vēl nav zināms datums, bet domājams, ka sacīkstes notiks 2021. gada jūlijā.

Avots: Moonmark

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top