Visas ziņas

MyEtherWallet kļuvis par vispopulārāko maku starp pikšķerētājiem

MyEtherWallet kļuvis par vispopulārāko maku starp pikšķerētājiem

Populārajam Ethereum makam MyEtherWallet ir visvairāk viltotas pikšķerēšanas kopijas – apstiprina Group-IB jaunajā pētījumā.

Viens no populārākajiem un efektīvākajiem kriptovalūtu un ICO tokenu zagšanas veidiem mūsdienās ir pikšķerēšana – lietotāju datu kontroles iegūšana, izmantojot viltotas vietnes un interneta lapas. Pikšķerēšanas uzbrukumu izplatīšana parasti saistīta ar cilvēcisko faktoru un neuzmanību. Investoriem, veicot kriptovalūtu operācijas, eksperti iesaka rīkoties maksimāli uzmanīgi un  koncentrējoties, lai nekļūtu par pikšķerēšanas upuri un nezaudētu kontroli pār saviem līdzekļiem.

Hakeru galvenais mērķis kriptovalūtu tirgū ir ICO tokeni. Turklāt visbiežāk izmantotais kriptovalūtu zagšanas veids ir pikšķerēšanas uzbrukumi. Tā savā jaunajā pētījumā secinājuši starptautiskās kibernoziegumu novēršanas kompānijas Group-IB speciālisti. Saskaņā ar kompānijas datiem – izmantojot pikšķerēšanu, pēdējo 2 gadu laikā ir nozagti vairāk nekā 115 miljoni $. Tiek ziņots, ka 56% visu ICO gaitā pazaudēto naudas līdzekļu veido pikšķerēšanas zādzības.

Pikšķerēšana – krāpšanas veids, izmantojot e-pasta izsūtnes, paziņojumus forumos un SMS. Upuris, izmantojot saiti, pāriet uz viltotās pikšķerēšanas vietni, kuras domēns ir gandrīz identisks īstajam, un ievada savus konfidenciālos datus, atstājot privātās atslēgas un lejupielādējot failus, kas nodrošina piekļuvi kontam. Pēc paroļu/atslēgu ievades tās momentāni kļūst zināmas ļaunprāšiem, kuri – kā tas parasti mēdz būt – automātiski iztukšo upuru makus.

Saskaņā ar Etherscamdb datiem – 2018. gada sākumā interneta tīklā bija vairāk nekā 2580 pikšķerēšanas vietņu, kas ir kriptovalūtu Ethereum maku “kloni”. No tām vislielāko skaitu – 2214 – veidoja vietnes MyEtherWallet (MEW) pikšķerēšanas viltojumi.

“Šī vietne ir pakļauta vislielākajam skaitam pikšķerēšanas uzbrukumu, pateicoties tās plašajai popularitātei lietotāju vidū”, paskaidro Group-IB blockchain projektu drošības virziena vadītājs Aleksandrs Lazarenko.

Zināms, ka 2018. gadā MEW jau piedzīvoja divus nopietnus kiberuzbrukumus. Pēdējais hakeru uzbrukums notika jūlija sākumā. Tad tika kompromitēts populārais VPN serviss Hola – tā rezultātā izplatījās vīruss, kas orientēts uz kriptovalūtas zādzību – tas ļāva hakeriem uzlauzt makus visiem lietotājiem, kas bija pārgājuši uz adresi MyEtherWallet.com.

Iepriekš aprīlī tika uzlauzti arī MyEtherWallet DNS serveri, kas ļaunprāšiem ļāva pārsūtīt neuzmanīgus lietotājus uz viltoto lapu un nozagt viņiem konfidenciālus datus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top