Visas ziņas

Nākamie astronauti aicināti pieteikties EKA programmai

Nākamie astronauti aicināti pieteikties EKA programmai

Foto: Pixabay

Šodien ir sākusies pieteikumu iesniegšana Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) 2021. gada astronautu atlasei, un tiek aicināti pieteikties kvalificēti kandidāti neatkarīgi no dzimuma.

EKA ne vien meklē jaunus astronautus, bet arī izsludina vakances “paraastronautu” priekšizpētes programmā, lai atlasītu astronautus ar specifisku fizisko invaliditāti.

Šis ir pasaulē pirmais projekts, kura mērķis ir likvidēt šķēršļus cilvēku ar invaliditāti dalībai profesionālās kosmosa izpētes misijās.

“Mēs ļoti nopietni uztveram uzdevumu pārstāvēt ikvienu mūsu sabiedrības daļu,” stāsta Deivids Pārkers (David Parker), EKA Cilvēku un robotu izpētes nodaļas direktors. “Daudzveidībai EKA darbinieku sastāvā jāattiecas ne tikai uz mūsu astronautu izcelsmi, vecumu, pieredzi un dzimumu, bet arī uz fiziskajām spējām. Lai īstenotu šo sapni, reizē ar astronautu atlasi es uzsāku paraastronautu priekšizpētes projektu. Šim jauninājumam ir pienācis īstais laiks.”

Pieteikšanās abām vakancēm ilgs no 2021. gada 31. marta līdz 28. maijam, un EKA izskatīs pieteikumus, kas iesniegti ESA karjeras tīmekļa vietnē šo astoņu nedēļu laikā. Pēc tam sāksies sešu posmu atlases process. Paredzams, ka izraudzītie kandidāti tiks paziņoti 2022. gada oktobrī.

Papildu informācija par vakancēm un EKA astronautu atlases procesu un astronautu apmācību ir pieejama majaslapā.

Turpmākie pasākumi tiks publicēti  izsludināšanas kalendārā un pasākumu kalendārā tīmekļa vietnē esa.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top