Tehnoloģijas

NASA ERBS satelīts ir nokritis netālu no Aļaskas

NASA satelīts Aļaska

Satelīts Earth Radiation Budget Satellite (ERBS), kas tika nosūtīts kosmosā 1984. gadā ir nokritis uz Zemes. 

1984. gadā ERBS tika palaists kosmosā ar Challenger kosmosa kuģi, un orbītā to nogādāja robotroka Canadarm, kuru vadīja pirmā sieviete astronaute Sallija Raida. Satelīts tika izmantots, lai novērtētu mūsu planētas saules enerģijas absorbcijas un atstarošanas līmeni.

Kopš 2005. gada ERBS sāka lēni nolaisties. 9.janvārī plkst. 06:04 (EET) satelīts iegāja atmosfērā virs piekrastes jūras ūdeņiem. Atlūzas, kuras nesadega, nokrita netālu no Aļaskas. Par cilvēku upuriem un ievainojumiem ziņu nebija.

Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) noteica, ka kaitējuma izredzes ir 1 pret vairāk nekā 9000. Neskatoties uz to, varas iestādes nenoliedza, ka satelīta atlūzas tomēr rada risku.

Nākotnē satelīti nokritīs uz Zemes arvien biežāk. Tas ir saistīts ar ASV Federālās sakaru komisijas (FCC) jaunajiem noteikumiem. Regulators vairs neatļaus atrasties orbītā tiem lidaparātiem, kas ir beiguši savu darbību, lai tie neapdraudētu citus darbojošos satelītus. Vienīgie izņēmumi ir satelīti, kas atrodas ģeostacionārā orbītā.

Avots: Engadget

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top