Tehnoloģijas

NASA ir atvērusi konteineru ar OSIRIS-REx “kosmosa dārgumiem”

NASA ir atvērusi konteineru ar OSIRIS-REx "kosmosa dārgumiem"

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) ir paziņojusi, ka zinātnieku komanda ir atvērusi konteinera vāku ar kosmosa zondes OSIRIS-REx savāktajiem paraugiem.

Pagaidām zinātnieki ir atraduši tikai “melnus putekļus un atlūzas”, taču viņi nav sarūgtināti un uzskata, ka tas liecina par misijas panākumiem. Arizonas Universitātes planetologs Dante Lauretta teica:

Šodien mēs atvērām tvertni un redzējām, ka tajā ir redzams melns putekļains materiāls. Mēs ceram, ka tas ir no Bennu. Mēs plānojam rīt no rīta savākt daļu materiāla un nosūtīt to uz laboratoriju.”

Laureta uzsvēra, ka zinātnieki ieguvuši “pirmo ieskatu” tajā, ko, nogādājusi zonde, un viss norāda uz to, ka saņemsim pilnīgu iežu paraugus.

Atgādināsim, ka pirms 7 gadiem palaistā amerikāņu zonde OSIRIS-Rex, kas dažas dienas atpakaļ lidoja garām Zemei, piegādāja kapsulu ar virsmas paraugiem no asteroīda Bennu. Konteiners satur aptuveni 250 gramus iežu.

Šī piegāde tiek uzskatīta par vēsturisku notikumu, kas varētu palīdzēt zinātniekiem atbildēt uz jautājumiem par dzīvības rašanos uz Zemes un mūsu Saules sistēmas sākumposmu.

Avots: NASA

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top