Tehnoloģijas

NASA parfīms Eau de Space ar kosmosa smaržu

NASA mēness smarža

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija kraudfandinga platformā Kickstarter uzsākusi līdzekļu vākšanu ļoti neparastam produktam – parfīmam Eau de Space ar kosmosa smaržu.

Aromātu radīja ķīmiķis un kompānijas Omega Ingredients dibinātājs Stīvs Pīrss (Steve Pearce). Saskaņā ar oficiālo tīmekļa vietni – kompānija nodarbojas ar “visaugstākās kvalitātes dabīgu aromatizētāju un sastāvdaļu radīšanu pārtikas rūpniecībai un dzērienu industrijai”.

Pēc projekta Eau de Space menedžera Meta Ričmonda (Matt Richmond) sacītā – 2008. gadā NASA noslēdza līgumu ar Pīrsu un viņam vajadzēja aptuveni 4 gadus, lai radītu aromātu. Sākotnēji smaržu plānoja izmantot astronautu treniņiem pirms palaišanas orbītā, bet tagad kompānija ir nolēmusi to ražot visiem. Tostarp parfīma Eau de Space galvenais mērķis ir palielināt studentu interesi par mācībām.

Starp citu – 2002. gadā astronaute Pegija Vitsone (Peggy Whitson) intervijā izdevumam CNN kosmosa aromātu raksturoja kā “smaržu no pistoles uzreiz pēc tam, kad būsiet izšāvis”. Taču pēc Meta Ričmonda teiktā – tā ir līdzīga “pulvera, cepta steika, aveņu un ruma maisījumam”.

Atgādinām – NASA nesen izsludināja ideju konkursu par kosmisko tualeti uz Mēness, tā balvu fonds – 35 tūkstoši dolāru.

Avots: CNN

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top