Biržas

Nasdaq birža izskata iespēju laist klajā bitkoina fjūčerus

Nasdaq: birža izskata iespēju laist klajā bitkoina fjūčerus

Nasdaq pēta iespēju laist klajā bitkoina fjūčerus sadarbībā ar nenosauktu firmu. Birža vēlas ieviest produktu, kas atšķirsies no konkurentu piedāvājumiem.
Kā paziņojusi Nasdaq ģenerāldirektore Adena Frīdmane (Adena Friedman) intervijā Bloomberg News – kompānija pēta iespēju laist klajā bitkoina fjūčerus sadarbībā ar firmu, kuras nosaukums pagaidām netiek atklāts.

2017. gada novembrī The Wall Street Journal paziņoja, ka Nasdaq strādā pie tāda produkta izveides ar kompāniju Cantor Fitzgerald un plāno to ieviest 2018. gada pirmajā pusē. Kopš tā laika tirgū ir parādījušies vairāki bitkoina atvasinājumi, tai skaitā fjūčeri, kurus 2019. gadā laida klajā Bakkt.

Saskaņā ar Frīdmanes sacīto – ir divi faktori, kuri ietekmē pašu BTC fjūčera produkta palaišanu Nasdaq. Pirmkārt, kompānija vēlas ieviest produktu, kas atšķirsies no tā, ko piedāvā biržas konkurenti. Otrkārt, Nasdaq vēlas nodrošināt atbilstošas risku pārvaldības bāzes pieejamību atvasinājumiem, kas saistīti ar kriptovalūtām.

“Tātad, pirmkārt, mēs plānojam radīt produktu, kuru cilvēki varēs izmantot citādi, nekā šobrīd esošos analogos piedāvājumus”, – teica Frīdmane. “Un, otrkārt, mums ir patstāvīgi jāsertificējas kā fjūčeru biržai. Mēs izmantosim mūsu NFX licenci, bet mums ir jāpārliecinās, ka no risku pārvaldības viedokļa mēs esam pilnībā gatavi. Tas ir tas, pie kā mēs tagad strādājam”.

Saistībā ar kriptovalūtu tirgu kopumā – kā minēja Frīdmane – Nasdaq tic, ka kriptovalūtām būs svarīga loma pasaules ekonomikā”.
“Jautājums ir par to – vai tās sasniegs tādu stāvokli, kas reāli ļaus tām piedalīties preču apmaksā”. – viņa teica.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top