Tehnoloģijas

“NATO” lidmašīna Boeing RC-135W lidoja uz Melno jūru, lai novērotu, kā grimst Krievijas kuģis

 

"NATO" lidmašīna Boeing RC-135W lidoja uz Melno jūru, lai apskatītos, kā grimst Krievijas kuģis

Šorīt Ukrainas jūras spēki ar divu raķešu triecieniem nogremdēja Melnās jūras flotes atbalsta kuģi “Vasilijs Behs”, uz kura klāja bija uzstādīta pat pretgaisa raķešu sistēma “Tor”. Novērot, kā grimst Krievijas glābšanas kuģis atlidoja “NATO” lidmašīna.

Lielbritānijas izlūkošanas lidmašīna RC – 135 W atrādās debesīs virs Melnās jūras. Par to liecina informācija no Flightradar 24. Alianses lidmašīnu parādīšanās pēc ziņojumiem par Krievijas kuģu sakāvi jau kļuvusi par tradīciju.

Kaut arī „Vasīlijs Behs” bija aprīkots ar pretgaisa raķešu sistēmu TOR, tas neglāba kuģi no katastrofas. Saskaņā ar Ukrainas Jūras spēku sniegto informāciju, uz kuģa, kas pārvērtās “peldošā lāpā”, cietuši 70% personāla. Vēl 30% apkalpes liktenis joprojām nav zināms.

Odesas apgabala militārās administrācijas vadītājs Maksims Marčenko rakstīja, ka velkonim trāpīja raķetes „Harpoon”, taču pēc tam šo ierakstu izdzēsa. Tā ir pirmā reize, kad Ukrainas amatpersonas ir atzinušas „Harpoon” sistēmu izmantošanu, ko Eiropas valstis ir piekritušas nodot Ukrainai. Kijiva arī saņems raķetes „Harpoon” kā daļu no jaunās ASV palīdzības paketes viena miljarda ASV dolāru apmērā.

"NATO" lidmašīna Boeing RC-135W lidoja uz Melno jūru, lai apskatītos, kā grimst Krievijas kuģis

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top