Visas ziņas

Maskavas pilsētas tiesas lēmums neskars Navaļnija štābu bitkoina makus

FBK fonda kriptovalūta

Foto: Unsplash

Maskavas pilsētas tiesas 27. aprīļa lēmums par aizliegumu izmantot banku kontus KAF (Korupcijas apkarošanas fonda) un Alekseja Navaļnija štābu darbam neattiecas uz organizācijas kriptovalūtu makiem. To komentārā ForkLog paziņojis sabiedriskais darbinieks Leonīds Volkovs.

“Tiesas aizliegums  neskāra un nevar skart bitkoinu makus. Un mēs neticam, ka tas turpmāk varētu tikt attiecināts uz tiem. Un, ja arī tiks attiecināts – tad mums uz to būs nospļauties”, – uzsvēra Volkovs.

16. aprīlī Maskavas tiesa iesniedza prasību par KAF un Alekseja Navaļnija štābu atzīšanu par ekstrēmistu organizācijām. Slēgtas sēdes laikā 27. aprīlī Maskavas pilsētas tiesa kā prasības nodrošināšanas līdzekli piemēroja organizācijai aizliegumu veikt noteiktas darbības, tostarp izplatīt informāciju par sevi medijos, piedalīties vēlēšanās un referendumus, organizēt publiskus pasākumus un izmantot banku kontus, izņemot nodokļu samaksai. Nākamā tiesas sēde lietā notiks 29. aprīlī.

KAF un Alekseja Navaļnija štābu atzīšana par ekstrēmistu organizācijām nozīmēs to simbolikas aizliegumu un administratīvu atbildību par tās demonstrēšanu, aizliegumu veikt jebkādu banku darbību, kā arī kriminālatbildību par organizāciju finansēšanu. Plašsaziņas līdzekļos informācijai par tiem būs jābūt ar norādi par to atzīšanu par ekstrēmistu organizācijām.

Kopš nesaskaņotās protesta akcijas rīkošanas dienas 21. aprīlī organizācijas bitkoinu makā ir saņemti vairāk nekā 0,107 BTC.

Iepriekš takstījām, ka pirmajās trīs dienās kopš Alekseja Navaļnija atgriešanās Krievijā viņa štāba bitkoinu makā ir pārskaitīti 1,16 BTC. Vēl 3,5 Bitkoini tika saņemti 23. janvāra protesta akcijas laikā.

Dienā, kad notika tiesas sēdes par nosacītā termiņa nomainīšanu Navaļņijam uz reālu, ziedojumu summas sasniedza 0,078 BTC.

Leonīds Volkovs augošos ieņēmumus skaidroja ar “korelāciju ar politiskiem notikumiem”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top