Tehnoloģijas

Nāve Tesla Model X automašīnā – kurš vainojams?

Nāve Tesla Model X automašīnā - kurš ir vainīgs?

Foto – ilustratīvs

2024. gada februārī kļuva zināms par vienas no pasaulē ietekmīgākajām sievietēm – miljardieres Angelas Čao nāvi. Mēnesi ģimene neatklāja nekādu informāciju, atsaucoties uz notiekošo izmeklēšanu. Tomēr martā tika noskaidrots iemesls, un izrādījās, ka sieviete noslīka savā dīķī, atrodoties aizslēgtā Tesla Model X automašīnā. Viņu ar glābēju palīdzību izdevās nogādāt sauszemē, taču bija jau par vēlu – viņa pārāk ilgi atradās zem ūdens, un nebija iespējams reanimēt. Tiek uzskatīts, ka Angela Čao nepareizi izmantoja skārienekrānu, un automašīna uzsāka braukt atpakaļgaitā, nevis uz priekšu.

Andželas Čao nāve

Foremost Group izpilddirektore Angela Čao bija viena no ietekmīgākajām sievietēm ASV, viņa bija arī bijušās ASV darba lietu ministres Eleinas Čao māsa.

Nelaimes gadījums, kas prasīja Angelas Čao dzīvību, notika 2024. gada 10. februārī. Saskaņā ar datiem, ko izdevuma The Wall Street Journal žurnālistiem izdevās iegūt, šīs dienas priekšvakarā 50 gadus vecā miljardiere uz savu rančo Teksasas štatā bija uzaicinājusi draudzenes. Viņas svinēja ķīniešu Jauno gadu, un sieviete draudzenes atstāja viesu namā, pati steidzās uz savu māju, jo tur viņu gaidīja trīs gadus vecais dēliņš. Lai ietaupītu laiku, viņa nolēma braukt ar Tesla Model X.

Nešķita, ka kaut kas varētu noiet greizi, taču dažas minūtes pēc izbraukšanas viņa panikā zvanīja saviem draugiem. Viņa kliedza, ka automašīna ir apgāzusies braucot atpakaļgaitā un sākusi grimt dīķī.

Sievietes draugi nekavējoties izsauca glābējus. Tomēr, ņemot vērā reljefu, glābējiem nācās doties līdz ūdenstilpnei kājām. Pēc tam viņi saskārās ar vēl vienu problēmu – ne lūku, ne durvis nebija iespējams atvērt. Kad izdevās piekļūt Angelai, viņa jau bija mirusi.

Tesla automobiļu bīstamība?

Speciālisti jau ir pētījuši Angelas Čao nāves apstākļus. Viņai esot bijusi tikai aptuveni minūte laika, lai izkļūtu no grimstošās automašīnas. Angelu varēja glābt, nospiežot pogu, lai nolaistu logu, taču šis īsais brīdis tika palaists garām. Pēc tam vēl bija cerība, ka sieviete varētu izsist logu. Tomēr Model X ir rūdīti stikli. Avārijas durvju atvēršanas sistēma nenostrādāja, jo bija elektronikas kļūme.

Tiek uzskatīts, ka Angela Čao nejauši uz automobiļa skārienjutīgā ekrāna veica darbības, kā rezultātā auto sāka kustību atpakaļgaitā. Daži cilvēki sociālajos tīklos negadījumā vaino Tesla Model X skārienekrāna lietošanas specifiku. Lietotāji kritizē arī automobiļa sarežģīto avārijas durvju atvēršanas sistēmu. Angelas Čao vīrs nevaino kompāniju Tesla un Ilonu Masku jau sen uzskata par savu draugu. Pēc viņa teiktā, viņa sieva mīlēja šī zīmola automašīnas par to, ka tās nekaitē dabai.

Kurš tad ir vainojams notikušajā? Iespējams, ražotājam tiešām vajadzētu vēlreiz padomāt par savu automobiļu drošību. Visdrīzāk šķiet, ka šajā situācijā nav vainojams neviens un tas bija tikai nelaimes gadījums, jo arī ar iekšdedzes automašīnām ir bijuši līdzīgi negadījumi. Tesla nav sniegusi nekādus komentārus par šo negadījumu – vismaz man nav izdevies atrast. Iespējams, šis negadījums liks inženieriem piestrādāt pie avārijas durvju atvēršanas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top