Tehnoloģijas

Nedēļas lasītākās ziņas (05 – 11. februāris 2024.)

Nedēļas lasītākās ziņas (10. – 16. janvāris 2022.)

Nedēļas lasītākās, svarīgākās un interesantākās ziņas.

Kas jauns 3D?

Neskatoties uz sarežģījumiem izejmateriālu piegādē teju visa veida ražošanā pandēmijas laikā un militāriem konfliktiem vairākos reģionos, 3D jomā attīstība nav apstājusies. Galvenais uzdevums šobrīd ir radīt iekārtas un risinājumus, kas apliecinātu printeru lietderīgumu sadzīvē un biznesā. Lasīt vairāk.

Zonde Mars Reconnaissance Orbiter ir nofotografējusi senu upes gultni uz Marsa virsmas

Starpplanētu zonde Mars Reconnaissance Orbiter ir iemūžinājusi senu upi. Attēls publicēts NASA izdevumā Planetary Photo Journal. Lasīt vairāk.

Krāpnieki pielietojot dziļviltošanas tehnoloģiju nozog no Honkongas korporācijas 25 miljonus dolāru

Uzbrucēji izveidoja vienas no Honkongas lielākajām korporācijām finanšu direktora tēlu un videokonferences laikā pārliecināja uzņēmuma darbinieku pārskaitīt viņiem 25 miljonus ASV dolāru. Lasīt vairāk.

Kā krāpniekam izdevās iegūt 1,2 miljonus dolāru kriptovalūtā no neeksistējoša fonda

ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) izmeklē Braiena Sevela (Brian Sewell) krāpniecisko shēmu, kurš no piecpadsmit apkrāptiem ieguldītājiem nelikumīgi ieguva 1,2 miljonus ASV dolāru. Sevels sevi pozicionēja kā tirdzniecības guru, kurš gatavojās izveidot savu riska ieguldījumu fondu Rockwell Capital Management, ko vadītu mākslīgais intelekts. Turklāt viņš solīja kapitāla turētājiem nopietnu peļņu, lai gan patiesībā fonda nebija. Lasīt vairāk.

Kāpēc Toyota pikapam kravas nodalījumā būtu nepieciešams “piepūšams matracis”?

Automašīnu ražotāji katru dienu reģistrē dažādu ideju patentus, starp kuriem dažkārt parādās patiešām interesantas idejas. Lasīt vairāk.

Cik krievi maksā un ar ko norēķinās par Irānas Shahed-136 droniem

Hakeru grupa Prana Network ir ielauzusies Irānas uzņēmuma IRGC Sahara Thunder, kas nodarbojas ar ieroču tirdzniecību Krievijai, e-pasta serveros. Rezultātā hakeri publicēja virkni datu par Shahed-136 uzbrukuma dronu ražošanu un to piegādi Krievijai. Lasīt vairāk.

Krievijas elastīgajam “Čubaisa planšetdatoram” iztērēti miljoni, uzņēmums bankrotē, planšetdators nav un nebūs

Plastik Logic LLC bankrota procedūras uzsākšana ir saistīta ar uzņēmuma maksātspējas novērtējuma pabeigšanu, ko veica Rusnano komanda, lai mēģinātu atgūt sākotnējos ieguldījumus. Pasākums tiek īstenots kā daļa no darba plāna ar ieguldījumu projektu, un to nosaka juridiskās prasības un nepieciešamība optimizēt nodokļu saistības. Lasīt vairāk.

Janvāra kriptovalūtu tirgus apskats: kriptovalūtas seko dolāram

2024. gada pirmais mēnesis kriptovalūtu nozarē bija nemierīgs. Kopējā cenas dinamika gan bija pozitīva, un lielākās kriptovalūtas uzrādīja cenu pieaugumu. Ilgi gaidīto Bitcoin ETF nonākšana ASV biržās sākotnēji veicināja kriptovalūtu cenas izaugsmi, tomēr pēc tam cena atkal strauji samazinājās. Realizējās viens no pamata scenārijiem: “pērc baumas, pārdod ziņas”. Lasīt vairāk.

Kā maineri ietekmē Bitcoin cenu

Bitcoin cenas īstermiņa izaugsme notika pēc tam, kad ASV tika apstiprināti pirmie Bitcoin ETF, taču pēc tam tirgū bija vērojama lejupslīde līdz ar tirgotāju aktivitātes samazināšanos. Pēc Bitfinex analītiķu domām, BTC kritums ir saistīts ar maineru masveida monētu izpārdošanu, tādējādi gatavojoties pavasara halvingam. Lasīt vairāk.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top