Tehnoloģijas

Nedēļas lasītākās ziņas (11. – 17. septembris 2023.)

Nedēļas lasītākās ziņas (10. – 16. janvāris 2022.)

Nedēļas lasītākās, svarīgākās un interesantākās ziņas.

Viens ukraiņu tanks Leopard 2A6 pret diviem krievu T-80BV (Video)

Leopard 2A6 apkalpe kaujas laukā satikās ar diviem krievu tankiem T-80BV. Neskatoties uz ienaidnieka skaitlisko pārsvaru, krievu tehnikas apkalpes saprata, ka cīņa neuzvarēs. Lasīt vairāk.

Salvadoras skolās ievieš kriptovalūtu un blokķēdes tehnoloģiju izpētes mācību programmu

Salvadoras valdība ir uzsākusi vispārējās izglītības programmu par kriptovalūtu un blokķēdes tehnoloģiju apmācību valsts skolās. Programma tika uzsākta otrajā gadadienā, kopš Salvadora pieņēma Bitcoin kā likumīgu maksāšanas līdzekli. Lasīt vairāk.

Latvija un Igaunija iegādāsies Vācijas pretgaisa aizsardzības sistēmas IRIS-T SLM

Jau gandrīz gadu Vācijas IRIS-T SLM pretgaisa aizsardzības sistēmas sargā debesis virs Ukrainas. Veiksmīga to pielietošana ir veicinājusi interesi par IRIS-T SLM. Latvija un Igaunija ir gatavas kopīgi iegādāties šīs pretgaisa raķešu sistēmas. Lasīt vairāk.

Bijušais 7500 BTC īpašnieks pieprasa atcelt aizliegumu meklēt zudušo datu nesēju atkritumu poligonā

Bitcoin investors, kurš pirms desmit gadiem nejauši izmeta datora cieto disku, kurā atradās maks ar  7500 BTC, draud iesūdzēt tiesā vietējo domi, kas kontrolē izgāztuvi. Lasīt vairāk.

Trīs gadus vecas Tesla automašīnas īpašniekam nākas izdarīt sarežģītu izvēli: nomainīt akumulatoru par 12 000 USD vai pārdot savu Teslu par 16 000 USD

Tesla Model 3 Dual Motor Long Range īpašnieks saskārās ar nopietnu dilemmu, kad uzzināja, ka viņa elektromobilim, kuram beidzies garantijas termiņš, ir nepieciešama akumulatora nomaiņa tikai pēc 3 gadu lietošanas un 240 000 nobrauktajiem kilometriem. Viņam tika piedāvāts nomainīt akumulatoru par 12 tūkstošiem ASV dolāru vai pārdot automobili. Lasīt vairāk.

Sony izstrādās savu blokķēdi

Sony Network Communications – tehnoloģiju giganta Sony meitas uzņēmums, sadarbībā ar Startale Labs izveidos savu blokķēdi, lai popularizētu Web3 un laistu klajā savus produktus. Lasīt vairāk.

CUPRA Summit 2023 vienuviet pulcē teju 750 CUPRA entuziastus

Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās “CUPRA Summit 2023” salidojums, kam piereģistrējās 250 CUPRA automašīnas un vairāk nekā 750 šo aizraujošo spēkratu īpašnieku un CUPRA auto markas cienītāju, kas paši sevi dēvē par “CUPRA Tribe”. Auto entuziasti devās trasē, lai dažādās disciplīnās pierādītu savu un sava auto dotības trasē, kā arī baudīja dažādas aktivitātes kā lieliem tā maziem visas dienas garumā. Lasīt vairāk.

PayPal piedāvā konvertēt kriptovalūtu uz ASV dolāriem

Maksājumu uzņēmums PayPal turpina paplašināt savus kriptovalūtas pakalpojumus – tagad lietotāji varēs konvertēt digitālos aktīvus uz ASV dolāriem. Lasīt vairāk.

Kādu summu Latvija un Igaunija samaksās par Vācijas pretgaisa aizsardzības sistēmām IRIS-T SLM?

Iepriekšējā dienā rakstījām, ka Lietuva un Igaunija kopīgi pasūtīs Vācijas vidēja darbības rādiusa zeme-gaiss raķešu sistēmas IRIS-T. Darījums izmaksās vairāk nekā 1 miljardu ASV dolāru. Lasīt vairāk.

Uz Marsa ir pietiekami daudz skābekļa, lai uzturētu dzīvību

Uz Marsa savulaik ir bijuši līdzīgi apstākļi kā uz Zemes – tur bija atmosfēra un ūdens. Tomēr kādā brīdī Sarkanā planēta zaudēja savu magnētisko lauku, kam sekoja arī atmosfēras zudums. Tiesa, tā pazuda ne pilnībā – zināms gāzes daudzums virsmas tuvumā joprojām saglabājies. Turklāt šajā maisījumā ir pat skābeklis. Bet vai to var izmantot nākotnes misijās uz Marsu? Lasīt vairāk.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top