Tehnoloģijas

Nedēļas lasītākās ziņas (18. – 24. septembris 2023.)

Nedēļas lasītākās ziņas (10. – 16. janvāris 2022.)

Nedēļas lasītākās, svarīgākās un interesantākās ziņas.

“Neiznīcināmais” Huawei Mate 50 tika saliekts, taču turpināja darboties

Ķīnas pilsētas Iņčuaņas iedzīvotāja ir atklājusi, ka viņa sabojājusi savu Huawei Mate 50 viedtālruni, aizverot automašīnas bagāžnieka vāku. Viņas pārsteigums: “Bet tas joprojām darbojas. Huawei ražo patiešām pārsteidzošus viedtālruņus. Arī nākamais būs Huawei viedtālrunis. Lasīt vairāk.

Latviešu grafiti mākslinieks Kiwie ar īpašu zīmējumu Biķernieku trasē sveic “Porsche” 75. jubilejā

Latvijā un pasaulē pazīstamais grafiti mākslinieks Kiwie ar īpašu zīmējumu Biķernieku trasē sveic vācu sporta auto ražotāju “Porsche”, kas šogad svin 75. jubileju, informēja “Porsche” oficiāla pārstāvja Latvijā SIA “Baltijas Sporta auto” vadītājs Ivars Norvelis. Lasīt vairāk.

Ilonam Maskam būs jāpilda savs solījums

Vairāk nekā puse no pasaules bitkoinu ieguvē izmantotās elektroenerģijas tiek iegūta no atjaunojamiem avotiem. Kā zināms, uzņēmējs Ilons Masks iepriekš ieviesa iespēju, iegādājoties Tesla automašīnu, veikt norēķinus ar bitkoinu, taču vēlāk no tās atteicās. Lasīt vairāk.

Latvijā importētu auto pircējiem ir trīskāršs risks iegūt spēkratu ar viltotu nobraukumu

Katram piektajam lietotajam auto Latvijā ir sagrozīts odometra rādījums, kas nozīmē, ka tie ir mazāk vērtīgi, nekā norādīts sludinājumos. Taču, ja automašīna ir ievesta no ārzemēm, iespējamība, ka tās nobraukuma dati būs viltoti, krasi paaugstinās. Pārrobežu darījumus ir grūtāk izsekot, tādēļ krāpnieki šo iespēju izmanto, lai izvairītos no soda. Lasīt vairāk.

Futūristiskie Aurrigo Auto-Shuttle bezpilota autobusi jau brauc pa Eiropas ceļiem

Apvienotajā Karalistē bāzētā kompānija Aurrigo ir prezentējusi savus bezpilota autobusus Auto-Shuttle, kas ir izstrādāti kā daļa no Autonomous Electric Vehicle Living Lab iniciatīvas, kuras mērķis ir izveidot bezpilota sabiedrisko transportu Eiropā. Lasīt vairāk.

Kur atrodas Zemei tuvākais melnais caurums?

Saskaņā ar zinātnieku aprēķiniem Piena Ceļa galaktikā varētu būt līdz pat 100 miljoniem melno caurumu. Tās ir vietas ar tik spēcīgu gravitāciju, ka tajās iekritušie objekti nekad neatgriežas. Melnie caurumi pat piesaista gaismas fotonus, kas tiek uzskatīti par visātrākajiem objektiem Visumā – būdami spēcīgi gaismas absorbētāji, melnie caurumi vienmēr ir tumši, no kā arī cēlies to nosaukums. Lasīt vairāk.

Ukrainas T-64BV no tuvas distances likvidē Krievijas modernizēto tanku T-72B3 (Video)

Ukrainā notiekošo tanku kauju video netiek bieži publicēti. Taču vakar tika nopublicēts īss video, kurā redzama kauja starp Ukrainas un Krievijas tankiem. Lasīt vairāk.

Somijas telekomunikāciju operatori aptur Ķīnas uzņēmuma Xiaomi viedtālruņu tirdzniecību

Trīs lielākie Somijas telekomunikāciju operatori – Telia, DNA un Elisa – aptur Ķīnas uzņēmuma Xiaomi viedtālruņu pārdošanu, reaģējot uz zīmola klātbūtni Krievijas tirgū pēc 2022. gada tās iebrukuma Ukrainā. Lasīt vairāk.

Rīgas Motormuzejā atklāj unikālu “Porsche” vēsturisko automobiļu izstādi

Svinot “Porsche” 75 gadu jubileju un pieminot Rīgā dzimušo zīmola galveno dizaineri no 1969. līdz 1988. gadam Anatolu Lapiņu, Rīgas Motormuzejā tiek atklāta izstāde ar unikāliem “transaxle” ēras automobiļiem, kā arī leģendāro “917/20” jeb “Rozā cūku”. Lasīt vairāk.

Valsts policija ar drona palīdzību divu stundu laikā pieķer 20 noteikumu pārkāpēju (Video)

Visu šo nedēļu līdz pat piektdienai, 22. septembrim, Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisinās Eiropas ceļu policijas tīkla organizētā akcija “ROADPOL drošības dienas”, kuras laikā papildus policijas resursi tiek koncentrēti ceļu satiksmes uzraudzībai, tostarp izmantojot tehniskos līdzekļus. Lasīt vairāk.

YouTube ir laidis klajā mākslīgā intelekta rīku videoklipu izveidei

Google ir atklājis jaunas uz mākslīgo intelektu balstītas funkcijas, kas paātrinās satura veidošanu vietnē YouTube. Jaunais produkts ietver eksperimentālu “sapņu ekrāna” utilītu, kas ļauj ģenerēt fonu īsiem videoklipiem, izmantojot teksta aprakstus. Lasīt vairāk.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top