Tehnoloģijas

Nedēļas lasītākās ziņas (21. – 27. novembris 2022.)

Nedēļas lasītākās ziņas (10. – 16. janvāris 2022.)

Nedēļas lasītākās, svarīgākās un interesantākās ziņas.

Paliec sveiks, dīzeli: kravas transports gatavs pārmaiņām

Ceturto daļu CO2 pēdas uz Eiropas ceļiem atstāj smagais komerctransports. Tāpēc rodas jautājums – kad tas kļūs videi saudzīgāks, respektīvi – ar ko un kad tiks aizstāta dīzeļdegviela? Lai atbildētu uz šo jautājumu, uzmanība jāpievērš trim galvenajiem aspektiem – no kā ražot ilgtspējīgu degvielu, kā tai izveidot labu infrastruktūru un kā pārliecināt lielo autoparku uzņēmumus. Lasīt vairāk.

Laika zaglis prokrastinācija – kā to uzveikt? Pieredzē dalās reperis Edavārdi

Ikviens no mums ikdienā piedzīvo reizes, kad darba produktivitāte nav uzdevumu augstumos un ir grūti saņemties, lai izpildītu veicamo darba uzdevumu sarakstu. Tam par šķērsli nereti ir darba strukturizēšanas trūkums un vērienīgākais laika zaglis – prokrastinācija. Arī sabiedrībā zināmi cilvēki ikdienā saskaras ar šiem pašiem izaicinājumiem, tāpēc pavisam netipisks ieradums, ko pašmāju reperis Edavārdi cenšas ieviest savā ikdienā, ir garlaicība. Lai smeltos iedvesmu un sasniegtu nākamo darba produktivitātes līmeni, reperis dalās ieteikumos, lai uzlabotu savu iekšējo motivāciju. Lasīt vairāk.

Pāreja uz obligātajiem e-rēķiniem – kā uzņēmumiem veiksmīgi sagatavoties

2025. gadā spēkā stāsies obligātā elektronisko rēķinu izmantošana apritē komersantu starpā, kā arī starp komersantiem un valsts un pašvaldības iestādēm. Arī uzņēmumu darbā ikdienas ritms kļūst arvien mobilāks un šobrīd ir īstais laiks sagatavoties pārejai uz e-rēķiniem. Lasīt vairāk.

Atpakaļskata videokamera: kā vienkārša inovācija mainīja parkošanos

Viena no svarīgākajām lietām jebkuram autovadītājam ir iespēja labi pārredzēt apkārtni – jo īpaši, kad mašīna jānovieto stāvvietā. Ilgu laiku šajā piņķerīgajā procesā varēja paļauties tikai uz atpakaļskata spoguļiem, logiem aizmugurē un intuīciju. Vēlāk par lielu palīgu kļuva parkošanās sensori, bet īsta revolūcija notika, kad parādījās pirmās atpakaļskata videokameras. Kādus tehnoloģiju sasniegumus tās ir iemantojušas un kādas to funkcijas mums palīdz? Lasīt vairāk.

Kā NASA no Marsa uz Zemi nogādās iežu paraugus (Video)

Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) ir atklājusi, kā tā plāno iežu paraugus no Marsa nogādāt uz Zemi izpētei. Lasīt vairāk.

Vajag ietilpīgu auto? SUV un universālis nav vienīgā opcija

Domas par lielāku auto parasti piezogas līdz ar ģimenes pieaugumu, un cilvēkiem dabiski rodas jautājums – ko izvēlēties. Eksperti iesaka nesteigties ar lēmumu un iespējamo pirkumu sarakstā iekļaut arī daudzfunkcionālos auto jeb MPV. Lasīt vairāk.

Mazda CX-60 Euro NCAP testos saņem augstāko novērtējumu – piecas zvaigznes

Jaunākajā Euro NCAP testu sērijā pilnīgi jaunajai Mazda CX-60, kas bērnu un pieaugušo aizsardzības kategorijās sasniedza attiecīgi 91% un 88% rezultātu, piešķirts maksimālais piecu zvaigžņu novērtējums. Ar 89% rezultātu sasniegts iespaidīgs rādītājs arī mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošības jomā. Lasīt vairāk.

Samsung stiprina savas pozīcijas Baltijas reģionā, atverot inovatīvāko un modernāko pieredzes konceptveikalu

23. novembrī tirdzniecības centrā “Spice” durvis vēris Baltijā modernākais un inovatīvākais Samsung pieredzes konceptveikals. Tajā autentiskā mājokļa vidē iespējams iepazīt pilnīgi visu Samsung ierīču ekosistēmu, kā arī plašāk uzzināt par Samsung lietotnes SmartThings priekšrocībām, kas ļauj kontrolēt resursu patēriņu, lai būtiski samazinātu mājsaimniecībā patērēto elektroenerģiju. Jaunajā konceptveikalā ik katram pieejams viss Samsung produktu spektrs – sākot no mobilajām viedierīcēm, aksesuāriem, televizoriem un audio ierīcēm, līdz pat sadzīves tehnikas iekārtām. Lasīt vairāk.

Francija uz Lietuvu nosūtīs četrus iznīcinātājus Dassault Rafale, lai aizsargātu Baltijas valstu gaisa telpu

Francija šonedēļ Lietuvā izvietos četrus iznīcinātājus Dassault Rafale. Iznīcinātāji tiks nosūtīti uz Lietuvu 25.novembrī NATO misijas ietvaros Latvijas, Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas aizsardzībai. Tagad misiju veic Čehijas gaisa spēki. Lasīt vairāk.

Kas kopīgs viedierīcēm un auto? Akselerometrs!

Lai gan modernās viedierīces un automobiļi kalpo dažādiem mērķiem, tiem ir daudz kopīgu tehnoloģiju, un viena plaši izmantota sistēma ir domāta paātrinājuma mērīšanai. Tās galvenais elements ir akselerometrs – pavisam neliels sensors, kas mūsdienās ir radis lietojumu ārkārtīgi daudzās jomās un dažkārt nodrošina pavisam neparastas funkcijas. Lasīt vairāk.

Ir sākusies Moskvich ražošana un publicētas pirmās oficiālās automašīnas fotogrāfijas

Moskvich rūpnīcā Maskavā ir uzsākta jaunu automašīnu ražošana. Atklāšanas ceremonijā piedalījās Krievijas ministriju pārstāvji un Maskavas mērs Sobjaņins. Lasīt vairāk.

Kā pārbaudīt lielāko kriptovalūtu biržu rezerves

CoinMarketCap aktivizējis rīku centralizēto biržu rezervju izsekošanai. Tagad lietotāji paši varēs novērtēt Proof-of-Reserves (PoR) vai tā dēvētos “rezervju pierādījumus” populārākajām tirdzniecības platformām. Apskatāma būs detalizēta informācija par kompāniju kopējiem aktīviem un ar tiem saistītiem kripto makiem. Šī tendence kļuva aktuāla pēc biržas FTX bankrota. Lasīt vairāk.

Turcija prezentē savu piektās paaudzes iznīcinātāja TF-X pirmo prototipu (Video)

Turcija pārliecinoši virzās uz sava piektās paaudzes iznīcinātāja izveidi. Jā, tā ir piektās paaudzes lidmašīna, savukārt Ķīna, ASV, Lielbritānija un Francijas, Vācijas, Spānijas trijotne strādā jau pie sestās paaudzes lidmašīnām. Lasīt vairāk.

Excalibur pārvērš krievu Msta-S par liesmojošu lāpu (Video)

Hersonas apgabala kreisajā krastā, kur atkāpās Krievijas karaspēks, tika iznīcināta 152 mm kalibra pašgājējhaubice 2S19 “Msta-S”. Ukrainas bruņotie spēki militāro operāciju iemūžināja video ar drona palīdzību. Video ir pieejams Telegram kanālā “Ukraina 365“. Lasīt vairāk.

Lai atbrīvotu Čūskas salu, Ukrainas bruņotie spēki izdomāja viltīgu triku

The New York Times savā jaunajā materiālā par karu Ukrainā dalījās ar jaunu informāciju par Ukrainas militārpersonu veiksmīgajām operācijām, jo ​​īpaši par Čūsku salas atbrīvošanu 2022. gada vasarā. Lasīt vairāk.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top