Tehnoloģijas

Nedēļas lasītākās ziņas (25. – 31. jūlijs 2022.)

Nedēļas lasītākās ziņas (10. – 16. janvāris 2022.)

Nedēļas lasītākās, svarīgākās un interesantākās ziņas.

Brits iegādāsies robotsuņus, lai meklētu pazaudētu cieto disku ar 7500 bitkoiniem

Britu IT speciālists, kurš 2013. gadā kļuva pasaulslavens, paziņojot par cietā diska ar bitkoiniem 160 miljonu dolāru apmērā pazaudēšanā, joprojām cenšas atrast pazaudēto. Viens no pasaulē zināmākajiem kripto neveiksminiekiem atkal atgādinājis par sevi. Lasīt vairāk.

Ukrainā ir notriekts rets Krievijas bezpilota lidaparāts “Eleron 3” 100 000 ASV dolāru vērtībā

Par to ziņo operatīvā komanda “Dienvidi”. Ziņojumā, kas datēts ar 25. jūliju, teikts, ka Nikolajevskas rajonā notriekts krievu bezpilota lidaparāts. Fotoattēlā redzams pagājušā mēneša beigās notriektais drons. Lasīt vairāk.

Liepājā atklāta “nulles patēriņa” moduļu ēka Green Box

Liepājā atklāta viedā moduļu ēka “Green Box” – “nulles patēriņa” ēka, kas aprīkota ar dažādiem inovatīviem energoefektivitātes risinājumiem, un uz ēkas ir izvietoti arī Elektrum saules paneļi, informē Elektrum Energoefektivitātes centrā. Lasīt vairāk.

Latvijā ienāk jauna braucienu platforma “Forus” ar inovatīva biznesa modeļa piedāvājumu gan vadītājiem, gan klientiem

Sākot ar šodienu, 27. jūliju, Rīgā būs pieejama jauna braucienu platforma “Forus”, kas piedāvās ne tikai transporta pakalpojumus ikdienas braucieniem, bet arī iepazīstinās ar inovatīvu programmu gan vadītājiem, gan klientiem, kas ļaus kļūt par daļu no uzņēmuma. Lasīt vairāk.

ASV nodos Ukrainai štāba komandvadības bruņumašīnas, visticamāk, tās ir nepieciešamas M142 HIMARS vadībai

ASV nesen paziņoja par jaunas militārās palīdzības paketes nodošanu Ukrainai un tagad ir publiskojusi piegādātā militārā aprīkojuma sarakstu. Lasīt vairāk.

Saūda Arābija būvēs 120 kilometrus garu un gandrīz 500 metrus augstu debesskrāpi

Saūda Arābija prezentējusi vairāk nekā 100 km gara spoguļstikla debesskrāpja Mirror Line projektu 1 triljona dolāru vērtībā, kas būs augstāks par Empire State Building (381 metrs). Lasīt vairāk.

Saules paneļi uz daudzdzīvokļu ēkām – ar potenciālu, bet īstenotu projektu joprojām maz

Saskaņā ar “Swedbank” datiem šī gada pirmajos piecos mēnešos saules paneļu iegādei izsniegto kredītu apjoms bijis trīs reizes lielāks nekā visa iepriekšējā gada laikā. Tiesa, lielais pieprasījums fiksēts galvenokārt fizisko personu vidū privātmāju energoefektivitātes paaugstināšanai, kur kredītņēmējiem papildus pieejams arī valsts atbalsts. Lasīt vairāk.

Pirms atbrīvojieties no viedtālruņa neaizmirstiet to iztīrīt: “Tele2” iesaka, kā neatstāt “pēdas”

Ja esat nolēmis savu viedtelefonu mainīt pret jaunu vai jūsu mājās ir viedtelefons, kas ilgāku laiku vairs nepilda savu funkciju un tikai krāj putekļus atvilktnē, derētu atcerēties, ka tas var noderēt arī kādam citam. Kad izlemjat atdot, pārdot vai ziedot savu veco ierīci, nevajadzētu aizmirst par telefonā esošo personisko informāciju un veikt dažas vienkāršas darbības, lai šo informāciju sev saglabātu un nenodotu citām personām.  Lasīt vairāk.

Krievi uz Ukrainu atveduši zenītraķešu kompleksu “Buk-M2” lai mēģinātu pārtvert HIMARS GMLRS raķetes

Krievijas armija joprojām meklē veidus cīņai pret HIMARS raķešu sistēmām. Šai nolūkā okupanti uz Ukrainu sākuši pāvietot retus zenītraķešu kompleksus. Lasīt vairāk.

Abas ASV Kongresa partijas atbalsta HIMARS tāla darbības rādiusa ballistisko raķešu ATACMS un M270 MLRS nodošanu Ukrainai

Demokrāti un republikāņi atbalsta tāla darbības rādiusa raķešu ATACMS nodošanu Ukrainas Bruņotajiem spēkiem. To paziņojusi Pārstāvju palātas locekle Elisa Slotkina (Elissa Slotkin) no Demokrātiskās partijas. Viņa uzstājās brīfingā Mičiganā pēc deputātu tikšanās ar Baltā nama pārstāvjiem. Lasīt vairāk.

Krievija karā ir sākusi izmantot jaunas S-400 pretgaisa aizsardzības sistēmas

Jūlija sākumā pirmo reizi kļuva zināms par to, ka Krievija izmanto zenīta raķešu sistēmas S-300 zemes mērķu apšaudei. Tagad tiek izmantotas arī jaunākās pretgaisa aizsardzības sistēmas S-400. Lasīt vairāk.

Der Spiegel: Vācijas Gepard Ukrainā neatpazīst tiem izstrādātos norvēģu šāviņus

Der Spiegel raksta, ka pašgājēja pretgaisa aizsardzības sistēmām Gepard, kuras nesen saņēma Ukraina, ir grūtības atpazīt Norvēģijā ražotos šāviņus. Lasīt vairāk.

Der Spiegel: Ar Vācijas haubicēm Panzerhaubitze 2000 Ukrainā ir problēmas

Ukrainas bruņotajiem spēkiem ir radušās problēmas ar vācu Panzerhaubitze 2000 pašpiedziņas artilērijas ierīcēm burtiski jau mēnesi pēc to saņemšanas. Lasīt vairāk.

Sods par automobiļa novietošanu tam neatļautā vietā 6 648 444 eiro

Kāda Grieķijas iedzīvotāja Rodas salā nokļuva nepatīkamā un reizē kuriozā situācijā. Par automobiļa novietošanu tam neatļautā vietā viņa saņēma sodu gandrīz 6,7 miljonu eiro apmērā. Lasīt vairāk.

Video ar uzbrukumu Krievijas militārpersonām, izmantojot FPV kamikadze dronu

Ukrainas militārpersonas FPV bezpilota lidaparātu pārvērta par kamikadzes dronu un izmantoja to, lai veiktu uzbrukumu Krievijas karavīru pozīcijām. Lasīt vairāk.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top