Tehnoloģijas

Nedēļas lasītākās ziņas (9. – 15. maijs 2022.)

Nedēļas lasītākās ziņas (10. – 16. janvāris 2022.)

Nedēļas lasītākās, svarīgākās un interesantākās ziņas.

Vai Tev ir plāns kā pavadīt atvaļinājumu? Kemperis Laika Kosmo 509 (Video)

Mūsu valstī ceļošanas kultūra ar kemperi vēl nav kļuvusi tik izplatīta kā Eiropā un Amerikā: ja ceļojam ar ģimeni, tad labākajā gadījumā ietilpīgā krosoverā, bet guļam viesnīcās. Kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem Rietumu filmās ir aktīvi demonstrēts šis pārvietošanās modelis – pa pilsētām, valstīm. Arī mums varbūt ir pienācis laiks apskatīt un kādreiz izmēģināt kemperi? Lasīt vairāk.

Pircējs pirms sešiem mēnešiem iegādājās NFT CryptoPunk #273 par 265 ETH. Vakar tas tika pārdots par tikai 55 ETH

NFT ir bijusi viena no populārākajām tēmām 2021. gadā. CryptoPunks un Bored Ape Yacht Club NFT kolekcijas bija vienas no visvairāk apspriestajām. CryptoPunks NFT kolekciju 2017. gadā izveidoja Larva Labs. Kolekcijā ietilpst 10 000 dažādu pikseļu simbolu Ethereum blokķēdē. Lasīt vairāk.

RTU zinātnieki rada pievienoto vērtību kafijas biezumiem – jaunus produktus no atlikumvielām

Ik gadu tirdzniecībā Latvijā nonāk vairāk nekā seši miljoni kilogramu kafijas. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes zinātnieki izstrādā kompleksu atlikumu pārstrādes tehnoloģiju, kas no kafija biezumiem ļauj izgatavot dažādus produktus, tajā skaitā granulas notekūdeņu attīrīšanai. Lasīt vairāk.

Valsts policija ar drona palīdzību fiksē īpaši rupjus noteikumu pārkāpējus (Video)

Turpinoties siltiem un sausiem laikapstākļiem, Valsts policija ceļu satiksmes uzraudzībā turpina izmantot bezpilota lidaparāta jeb drona palīdzību. Aizvadītās nedēļas izskaņā Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas amatpersonas ar drona palīdzību autoceļu P2 (Juglas papīrfabrikas ciemats-Upesciems) un A4 (Rīgas apvedceļš (Baltezers-Saulkalne)) krustojumā veica pastiprinātu satiksmes kontroli. Pārbaudes laikā tika fiksēti vairāki īpaši rupji ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēji. Lasīt vairāk.

Arī visu nākamo nedēļu “AvtoVAZ” rūpnīcas būs dīkstāvē

Arodbiedrību organizācijas AvtoVAZ grupa sociālajā tīklā VKontakte ziņoja, ka rūpnīca no 16.maija līdz 20.maijam būs dīkstāvē. Dīkstāves iemesls ir detaļu trūkums. Lasīt vairāk.

Prezentē jaunās paaudzes Google Maps ar “imersīvu skatu”

Google prezentēja Google Maps pakalpojuma atjauninājumu – funkciju ar nosaukumu “imersīvais skats” (Immersive View). Sākotnēji šis režīms darbosies Losandželosā, Londonā, Ņujorkā, Sanfrancisko un Tokijā. Citas pilsētas tiks pievienotas pakāpeniski. Lasīt vairāk.

Ūdens uz Marsa ir bijis daudz ilgāk, nekā tika uzskatīts iepriekš

Ķīnas rovers “Zhuzhong” savā nosēšanās vietā atrada pierādījumus par Marsa augsnes ūdens eroziju. Tas nozīmē, ka ūdens šķidrā veidā uz Marsa saglabājas daudz ilgāk, nekā iepriekš tika domāts. Tiek uzskatīts, ka uz Marsa bija ļoti daudz ūdens vismaz pirms 3 miljardiem gadu – tā dēvētajā Hesperijas periodā, bet vēlāk augsne uz Marsa kļuva sausa. Tomēr jaunais pētījums sniedz pierādījumus par lielu ūdens daudzumu uz Marsa tikai pirms 700 miljoniem gadu, līdz pat Amazones periodam. Lasīt vairāk.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top