Tehnoloģijas

Aptauja: 82% iedzīvotāju norāda, ka pieaugušas negācijas digitālajā vidē

Aptauja: 82% iedzīvotāju norāda, ka pieaugušas negācijas digitālajā vidē

Vairums jeb 82% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka pēdējo mēnešu laikā ir pieaudzis negatīvo komentāru skaits digitālajā vidē, liecina mobilo sakaru operatora “Tele2” sociālās kampaņas #DariNevisNaido ietvaros veiktā aptauja.

Liela daļa iedzīvotāju norāda, ka digitālajā vidē cilvēki neiecietīgāk (70%) un agresīvāk (66%) izturas pret citu cilvēku viedokli, ja tas atšķiras no personīgā, kā arī vairāk nevēlas saprast citu cilvēku viedokli (48%) un cilvēki kopumā ir pazaudējuši cieņu vienam pret otru (46%).

“Pandēmija ar tās daudzajiem ierobežojumiem nozīmē vienkāršāku un eksistenciālāku cilvēku dzīves formu, t.i., mums ir pieejamas tikai izdzīvošanai nepieciešamās lietas. Savukārt šādā formātā dzīvojot, cilvēku izpausmes kļūst primitīvākas un ātrākas, tāpēc negatīvo komentāru skaita pieaugums digitālajā vidē nepārsteidz. Taču ieteiktu pievērst uzmanību tam, ka, iespējams, negatīvo komentāru skaits pieauga arī pirms pandēmijas, taču šobrīd mums ir kopīga tēma –pandēmija –, kas skar visus, tāpēc negatīvos komentārus pamanām vairāk,” saka psihoterapeite Diāna Zande. “Cilvēku nevēlēšanos vienam otru saprast var skaidrot ar to, ka jau ilgstošāku laiku esam situācijā, kas veicina atsvešinātību – no ģimenes, darba kolektīva, sabiedrības kopumā un valsts. Un vēl šajā laikā ļoti maz varam kontrolēt savu dzīvi, tāpēc pilnasinīgāk izpaužam sevi tajā vidē, kur tas ir iespējams – digitālajā vidē. No katra cilvēka personīgajiem resursiem – intelektuālajiem, brieduma – ir atkarīgs tas, vai viņš spēj savā dzīvē ieraudzīt iespējas, kā šādā situācijā sevi realizēt, tajā skaitā tikt galā ar iekšējo neapmierinātību, dusmām.”

Šobrīd cilvēku emocionālā labklājība ir trauslāka nekā jebkad agrāk, un “Tele2” ar sociālās kampaņas #DariNevisNaido palīdzību vēlas tam pievērst cilvēku uzmanību un rosināt cieņpilnas attiecības gan fiziskajā, gan digitālajā vidē. “Tele2” ieskatā šobrīd ir īstais brīdis atgādināt, cik svarīgi ir uzturēt un veidot uz cieņu balstītas attiecības. Tieši tādēļ kampaņas vadmotīvs ir – dari nevis naido, un tās ietvaros tiek vākti līdzekļi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas projektam “Drosmes kaste”.

Mācītājs Kaspars Simanovičs: https://youtube.com/IQtgtjs un https://youtube.com/27BZJ7c 

TV personība Aivis Ceriņš: https://youtu.be/iVWX6Rq1E84

Aktrise Dārta Daneviča: https://youtu.be/WD4ydAIFeqg

Šovmenis un grupas “Singapūras satīns” dalībnieks Krivenchy: https://youtu.be/sdzb6GW2neE

Sociālās kampaņas video: https://youtu.be/9ltkWTFLw3I

Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par cieņu un cilvēcīgumu pandēmijas laikā Latvijas sabiedrībā, mobilo sakaru operators “Tele2” veica pētījumu sadarbībā ar “Norstat” šī gada novembrī, un tajā piedalījās 706 respondenti. Pētījums veikts “Tele2” sociālās kampaņas #DariNevisNaido ietvaros, kas ilgs līdz decembra vidum un kurā uzņēmums aicina iedzīvotājus būt cieņpilniem un cilvēcīgiem vienam pret otru un mudina iedzīvotājus negatīvu komentāru internetā rakstīšanas vietā paveikt kādu labu darbu.

Par “Tele2”

Tele2” ir mobilo sakaru līderis Latvijā – uzņēmuma klienti ir gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju. Uzbūvējot Baltijā modernāko sakaru tīklu, Tele2 nodrošina vidēji ātrāko mobilo internetu Latvijā un 4G tīkla pārklājumu, kas ir pieejams 99% iedzīvotāju. 2019. gada vasarā “Tele2” pirmais Latvijā iedarbināja 5G tehnoloģiju Rīgā. Uzņēmums ir daļa no “Tele2 AB “grupas un ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas darbojas vienoti visās Baltijas valstīs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top