Kino

“NENT Group” paziņo par nolūku uzņemt skandināvu kino un kopā ar Lasi Halstremu sāk filmēt „Hilmu”

“NENT Group” paziņo par nolūku uzņemt skandināvu kino un kopā ar Lasi Halstremu sāk filmēt „Hilmu”

  • “NENT Group” turpmāk ik gadu plāno uzņemt divas starptautiski nozīmīgas filmas angļu valodā;
  • Filmās starptautiska auditorija tiks iepazīstināta ar spēcīgām ar ziemeļvalstu slavenībām un vēsturiskiem tēliem;
  • Pirmā projekta „Hilma” scenārija autors un režisors ir Oskara balvai izvirzītais Lase Halstrems.

Ziemeļvalstu lielākā straumēšanas kompānija “Nordic Entertainment Group” (“NENT Group”) katru gadu uzņems divas nozīmīgas filmas angļu valodā, lai iepazīstinātu starptautisku auditoriju ar sarežģītām un iedvesmojošām ziemeļvalstu personībām. Pirmais projekts šajā ilgtermiņa plānā saistībā ar Skandināvijas radošo dzīvi būs biogrāfiskā filma „Hilma”, kurā skatītājiem būs iespēja uzzināt par zviedru avangarda mākslinieci un feminisma celmlauzi Hilmu af Klintu. Filmas scenārija autors un režisors ir Lase Halstrems (tika izvirzīts Oskara apbalvojumiem par filmām „Sidra nama likumi”/„The Cider House Rules” un „Mitt liv som hund”/„My Life as a Dog”), bet galvenajā lomā — Lēna Ūlina (tika izvirzīta Oskara apbalvojumam par lomu filmā „Ienaidnieki, mīlas stāsts”/„Enemies, A Love Story”).

Viens no Zviedrijas slavenākajiem režisoriem Lase Halstrems ir uzņēmis izdaudzinātās Holivudas filmas „Kas nomoka Gilbertu Greipu”/„What’s Eating Gilbert Grape”, „Šokolāde”/ „Chocolat” un „Kuģošanas ziņas”/„The Shipping News”, par kuru tika izvirzīts Zelta lāča saņemšanai 2002. gada Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā. Savukārt Lēna Ūlina filmējusies Ingmara Bergmana veidotajā „Fanijā un Aleksandrā”/„Fanny and Alexander” un „Pēc mēģinājuma”/„After the Rehearsal”, pēc tam par pirmo lielo starptautisko lomu filmā „Nepanesamais esības vieglums”/„The Unbearable Lightness of Being” iekļauta Zelta globusa pretendentu īsajā sarakstā, kam sekoja neaizmirstamas lomas Sidnija Polaka filmās „Havanā”/ „Havana”, „Romeo asiņo”/ „Romeo Is Bleeding” un nesenajā „Mākslinieka sievā”/ „The Artist’s Wife” ar Brūsu Dernu.

Filmas „Hilma” pamatā ir Hilmas af Klintas (1862–1944) mīklainā dzīve. Viņas netradicionālā māksla un garīgums noteica, ka 1300 darbi gadu desmitiem bija gandrīz nezināmi, taču tagad Hilma af Klinta ir atzīta par vienu no pirmajām Rietumu abstrakcionistēm. Šo sasniegumu vēl iespaidīgāku padarīja viņu ieskaujošā statiskā mākslas vide, kurā dominēja vīrieši.

Filmā Lēna Ūlina atveidos pieaugušo Hilmu af Klintu, bet L. Ūlinas un L. Halstrema meita Tūra Halstrema, kura zināma no filmas „Hačiko: suņa stāsts”/„Hachi: A Dog’s Tale”, tēlos mākslinieci jaunībā.

Lase Halstrems pauž: „Esmu pavadījis trīs gadus, cenšoties izprast Hilmas af Klintas noslēpumu. Šis ir stāsts par nelokāmiem patiesības meklējumiem par cilvēci un Visumu laikā, kad visus noteikumus nosprauda vīrieši. Par spīti tik daudziem šķēršļiem, Hilma veidoja mākslu, kas ietekmē mūsu dzīvi šodien. Gribu panākt to, lai skatītāji izdzīvo šīs cīņas ar visām maņām.”

NENT grupas galvenā satura speciāliste Filipa Vallestama norāda: „Hilma af Klinta ir tieši mainījusi veidu, kā mēs skatāmies uz pasauli. Lai gan viņa ir zviedriete, viņas stāsts pasaka, ko svarīgu skatītājiem it visur. Īpašs notikums ir strādāt kopā ar tādas nozīmes talantiem, kādi ir Lase, Lēna un Tūra, un vēl brīnišķīgāk, ka projekts visiem iesaistītajiem nozīmē tik daudz. „Hilma” un citas mūsu topošās filmas skaidri iezīmē “NENT Group” ambīcijas. Neviens cits ziemeļvalstīs nedomā ar tādu vērienu.”

NENT grupas valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Anderss Jensens saka: „Šajā mazajā Eiropas nostūrī ir mājojuši ļaudis, kas palīdzējuši veidot mūsu šodienu, lai kur mēs dzīvotu. Mums nav jāatskatās uz vikingiem — iedomājieties tikai par Alfrēdu Nobelu vai Astrīdu Lindgrēnu. Tieši tas “NENT Group” padodas vislabāk: pasaules līmeņa stāstu stāstīšana starptautiskai auditorijai kopā ar vistalantīgākajām radošajām personībām nozarē. Mūsu nodoms ir kļūt par straumēšanas līderi Eiropā, un šodienas jaunumi mūs popularizēs daudzējādā ziņā.”

„Hilmas” pirmizrāde notiks 2022. gadā tikai un vienīgi “NENT Group” straumēšanas pakalpojuma vietnē „Viaplay”. Seriāls tiek uzņemts “NENT Studios”, tā producente ir Helēna Dānielsone un izpildproducente — Jozefīne Sapata-Genetaja.

Par “NENT group” oriģināldarbiem

“NENT group” 2021. gadā plāno vismaz 40 oriģināldarbu pirmizrādes. Pēdējos trijos mēnešos pirmizrādi „Viaplay” piedzīvojušas „Pernille”, „Fixi i Playland” trešā sezona, „Glacier”, „Krietnuma”/„Honour” otrā sezona, „Tumsa. Slepkavas varā”/„Those Who Kill” otrā sezona, „Husa”/„Huss”, „Delete Me” un „Mēs, Zoo stacijas bērni”/„We Children from Bahnhof Zoo”.

Nesen izziņotie oriģināldarbi ir „Sisterhood”, „Who Shot Otto Mueller?”, biogrāfiskā filma par Berji Salmingu, „Fadime”, „Taylor’s Island”, „Kin”, „What about Monica”, „Trom”, „The Kingdom Exodus”, „Made in Oslo”, „Estonia: The Last Wave”, „A Class Apart”, „Threesome”, „Suedi”, „Stellas Blumkvistas”/„Stella Blómkvist” otrā sezona, „Vistinga”/„Wisting” otrā sezona, „The Box”, „Two Sisters”, „Thunder in My Heart”, „Furia”, „Close to Me”, „Try Hard”, „Max Anger”, „Dystopia”, „The Swarm”, „Patiesība nāks gaismā”/„The Truth Will Out” otrā sezona, „Harmonica”, „Perfect People”, „Tuvcīņas”/„Face to Face” otrā sezona, „Home Invasion” un „Margeaux”.

“NENT Group” ir izveidojusi Apvienotajā Karalistē dibinātu kopuzņēmumu ar „FilmNation Entertainment” un ieguldījusi ASV studijā „Picturestart”.

Nordic Entertainment Group AB (publ.) (“NENT Group”) ir ziemeļvalstu lielākais straumēšanas uzņēmums, un mūsu nodoms ir kļūt par straumēšanas līderi Eiropā. Mūsu straumēšanas pakalpojums „Viaplay” ir pieejams visās ziemeļvalstīs, kā arī Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. 2021. gadā „Viaplay” sāks darbību Polijā un ASV un līdz 2023. gadam ieies vēl piecos tirgos. Mēs pārvaldām straumēšanas pakalpojumus, televīzijas kanālus, radiostacijas un ražošanas uzņēmumus, un mūsu nolūks ir stāstīt stāstus, saviļņot ļaudis un paplašināt apvāršņus. NENT grupa ar galveno biroju Stokholmā un starptautisku perspektīvu tiek kotēta fondu biržā „Nasdaq Stockholm” („NENT A” un „NENT B”).

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top