Tehnoloģijas

NENT Groupa ar straumēšanas platformu Viaplay uzsākt darbu Baltijas valstīs; plāno kļūt par straumēšanas čempioniem Eiropā

NENT Groupa ar straumēšanas platformu Viaplay uzsākt darbu Baltijas valstīs; plāno kļūt par straumēšanas čempioniem Eiropā

• “Viaplay” Baltijas valstu skatītājiem turpmāk piedāvās unikālu programmas kombināciju ar oriģinālraidījumiem, filmām, seriāliem, sportu un saturu bērniem;

• “NENT Group” vēl pirms darbības uzsākšanas Baltijā nodrošinājis ekskluzīvas tiesības translēt sporta pārraides sadarbībā ar vietējiem partneriem;

• “Viaplay” pilnas straumēšanas paketes cena ir 9,99 eiro, iekļaujot gan filmu, gan sporta un seriālu programmas.

Ziemeļvalstu reģiona vadošā straumēšanas kompānija “Nordic Entertainment Group” (NENT Group) otrdien, 9.martā, uzsāk straumēšanas pakalpojuma “Viaplay” nodrošināšanu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Ikvienam skatītājam Baltijas valstīs būs iespēja baudīt unikālus oriģinālraidījumus, filmas, seriālus, kā arī bērnu pārraides, apvienojumā ar pasaules līmeņa sporta spēļu tiešraidēm tikai par 9,99 eiro mēnesī.

Pirms darbības uzsākšanas “NENT Group” parakstījusi arī izplatīšanas līgumu ar SIA “Tet” Latvijā un SIA “Elisa” Igaunijā. Pašreiz straumēšanas pakalpojumus Baltijas valstīs izmanto mazāk nekā 20% no 2,8 miljoniem mājsaimniecību visas trijās valstīs, kas ir ievērojami mazāks apjoms nekā Ziemeļvalstīs, kur šo pakalpojumu izvēlas aptuveni 50% iedzīvotāju. Ņemot vērā to, ka lielākajai daļai cilvēku Baltijas valstīs jau pieejams ātrgaitas fiksētais un mobilais platjoslas internets, tad paredzams straumēšanas pakalpojumu lietotāju pieaugums.

“NENT Group” straumēšanas pakalpojumi “Viaplay” līdz šim bija pieejami Ziemeļvalstīs, bet nu sperts pirmais solis, lai paplašinātos, izvēloties tieši Baltijas valstis kā vietu starptautiskai attīstībai. Abonēšanas maksa noteikta 9,99 eiro mēnesī, līdzīgi kā tas ir citās valstīs.

Anderss Jensens, “NENT Group” valdes priekšsēdētājs: “Šodien, uzsākot darbību Baltijas reģionā, mēs speram lielu un svarīgu soli “Viaplay” izaugsmē. Mēs vedam šo straumēšanas platformu uz Latviju, Lietuvu un Igauniju, lai piedāvātu plašu un spēcīgu saturu, kas balstīts uz mūsu unikālo un augstā kvalitātē nodrošināto “Viaplay” saturu ar godalgotām filmām, seriāliem, premium klases bērnu saturu un pasaules līmeņa sporta pārraidēm. “Viaplay” izvēlas jau vairāk nekā trīs miljoni abonentu Ziemeļvalstu reģionā, regulāri papildinot programmu. Esmu lepns šodien ar mūsu stāstu sākt iepazīstināt Baltijas valstu auditoriju un ceru uz sadarbību ar vietējiem partneriem, lai turpmākajos gados varētu attīstīties. Mēs ienākam Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ar mērķi radīt jaunu saturu, izklaidētu cilvēkus un iesaistītos viņu ikdienas dzīvē.”

“Viaplay” saturs veidots četrās dažādās kategorijās: oriģinālie radījumi, filmas un seriāli, saturs bērniem un sporta translācijas. Uzsākot darbu Baltijas valstīs, īpaši izceļami šādi raidījumi:

• Oriģinālie raidījumi/filmas: “Orca”, “Wisting”, “Those Who Kill”, “Box 21”, “Face To Face”, “Honour”, “The Machinery”, “The Lawyer”, “Partisan”, “Hammarvik”, “The Restaurant”, “Love Me” un vēl daudz vairāk.

• Filmas un seriāli: “Alex Rider”, “For Life”, “LA:s Finest”, “S.W.A.T.”, “Good Doctor”, “Hobbit franchise”, “Rocky franchise”, “Legally Blonde” 1-2, “The Girl with the Dragon Tattoo”, “Captain Phillips”, “The Green Hornet”, “Hancock”, “Jumanji”, “Bridesmaids”, “Shrek” un vēl daudz vairāk.

• Bērnu saturs: “Paw Patrol”, “Blaze and the Monster Machines”, “Spongebob Squarepants”, “My Little Pony”, “Sisters”, “Transformers: Cyberverse”, “Thomas and Friends” un vēl daudz vairāk.

• Sports: ekskluzīvas tiesības uz Formula 1 sacensībām, Nacionālās hokeja līgas spēles, UEFA čempionlīga, UEFA Eiropas līga, UEFA Konferences līga, Bundeslīga, Anglijas kausa futbolspēles un Dienvidamerkas nacionālā futbola sacensības, Sieviešu superlīga, Sieviešu bundeslīga, u.c.

Ar katru mēnesi plānots papildināt “Viaplay” saturu, pievienojot gan jaunas pārraides, gan subtitrus pie skatītāju atzītākajām pārraidēm, kā arī arvien vairāk sporta pārraidēm tiks nodrošināti komentētāji vietējā valodā.

“Nordic Entertainment Gourp AB” (NENT Grouup” ir vadošais Ziemeļvalstu reģiona straumēšanas uzņēmums, ar mērķi kļūt par Eiropas straumēšanas čempionu. “Viaplay” pakalpojums ir pieejams visas Ziemeļvalstīs un tagad pieejams arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Savukārt 2021.gadā plānots darbu uzsākt arī Polijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, kam sekos vēl papildu piecas valstis līdz 2023.gadam. Uzņēmums pārvalda straumēšanas pakalpojumus, TV kanālus, radiostacijas un producēšanas uzņēmumus. Kompānijas mērķis ir stāstīt stāstus tā, lai aizkustinātu un paplašinātu pasauli. “NENT Group” galvenā mītne atrodas Stokholmā (Zviedrijā) un tā iekļauta Nasdaq Stockholm biržas sarakstā (“NENT A” un “NENT B”).

Informāciju sagatavoja Rūta Grikmane, projektu vadītāja.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top