Visas ziņas

Projekta NEO pārstāvji vēlējās iegādāties Bittorrent par 170 milj. $

 

Projekta NEO pārstāvji vēlējās iegādāties Bittorrent par 170 milj. $

Kripto projekts NEO, kas zināms arī kā “Ķīnas Ethereum”, caur riska kapitāla firmu Neo Global Capital (NGC) plānoja iegādāties uzņēmumu Bittorrent Inc – populārā klienta uTorrent operatoru. Pirkuma summa varēja būt 170 milj. $, tomēr Bittorrent vadība izvēlējās noslēgt darījumu ar  TRON izveidotāju Džastinu Sanu – kaut gan viņš piedāvāja 50 milj. $ mazāk. Par to ziņo CoinDesk, atsaucoties uz pārdotās kompānijas iekšējiem dokumentiem un informētiem avotiem.

Kā apstiprina izdevums – Bittorrent secināja, ka darījums ar NGC nebūtu kompānijas un akcionāru interesēs.

Jāatzīmē, ka sākotnēji Džastins Sans it kā negrasījās iegādāties uzņēmumu pilnībā, bet vēlējās nopirkt tikai 99% Bittorrent priviliģēto akciju no riska kapitāla firmas DCM, piedāvājot no 90 milj. $ līdz 100 milj. $.

Bet NGC parādījās arēnā apmēram mēnesi vēlāk un uzreiz piedāvāja pilnu pirkumu – 115 milj. $ par DCM privileģētajām akcijām un 55 milj. $ par visām parastajām akcijām.

Tomēr – kā apstiprina izdevuma avoti – kādā brīdī NGC atteicās no nosacījuma veikt darījumu sešos mēnešos, ko Bittorrent varēja uzskatīt par soli atpakaļ.

Turklāt kompānijā it kā uztraucās par to, ka NGC galvenie aktīvi ir kriptovalūtas, kas varētu sarežģīt nepieciešamās summas konvertācijas procesu ārvalstu valūtu un apdraudēt darījumu.

NGC paskaidroja savu rīcību ar to, ka baidoties no ASV Ārvalstu investīciju komitejas reakcijas, kas ne īpaši labvēlīgi uztvēra Ķīnas kompāniju mēģinājumus iegūt piekļuvi Amerikas uzņēmumu intelektuālajam īpašuma.

Riska kapitāla firmas pārstāvji, iespējams, arī sāka šaubīties, ka uz Bittorrent protokola bāzes var izveidot efektīvu decentralizētu failu krātuvi blockchain projektiem.

Tātad 14. februārī Bittorent pieņēma Džastina Sana piedāvājumu – 90 milj. $ par privileģētām akcijām un 30 milj. $ par parastajām.

Atgādinām – par darījuma pabeigšanu tika paziņots 24. jūlijā.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top