Tehnoloģijas

Neskatoties uz tirgus stagnāciju, ieguldījumu straume ETF turpina uzturēt jaunu Bitcoin cenu rekordu gaidas

Neskatoties uz tirgus stagnāciju, ieguldījumu straume ETF turpina uzturēt jaunu Bitcoin cenu rekordu gaidas

Jūnija sākums bija ļoti daudzsološs biržā tirgotajiem Bitcoin fondiem – mēneša pirmajā nedēļā investīciju apjoms, kas ieplūda Bitcoin ETF, pārsniedza to “digitālā zelta” apjomu, kas vidēji tiek iegūts  divu mēnešu periodā. Jūnija pirmajā nedēļā biržā tirgotie 11 Bitcoin fondi kopumā iegādājās  25 729 BTC, kas ir gandrīz astoņas reizes vairāk nekā tajā pašā periodā jauniegūtie 3 150 BTC, uzsver Binance pārstāve Latvijā un  Igaunijā Polina Brotjē.

Institucionālo investoru pieaugošā interese iegādāties Bitcoin turpina nostiprināt tā pozīcijas kā digitālā laikmeta zelta alternatīvu. Daudzi investori un kapitāla tirgus dalībnieki Bitcoin jau izsenis ir uzskatījuši par “digitālo zeltu”, norādot, ka investīcijām BTC līdzīgi kā investīcijām zeltā ir ne vien vērtību saglabājoša, bet arī vērtību palielinoša funkcija.

Lielāko kriptovalūtu ETF kopējā vērtība ASV biržās šobrīd ir aptuveni 60 % no zelta ETF vērtības. Pie tam jāņem vērā, ka investīcijas zelta ETF notiek jau 20 gadus, savukārt Bitcoin spot ETF ASV tika atvērti tikai šī gada sākumā.

Maija beigās ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) paziņoja, ka ir veikusi izmaiņas savos noteikumos, kas paver ceļu arī Ethereum ETF debijai ASV biržās. Šie jaunie biržā tirgotie kriptovalūtu fondi varētu nodrošināt to, ka kopējie kriptovalūtu ETF apjomi krietni vien pārsniedz zelta ETF rādītājus. Tas, protams, kļūtu par ļoti simbolisku un nozīmīgu notikumu visai kriptovalūtu nozarei.

Aprīlī notika ceturtā Bitcoin dalīšana, kā rezultātā Bitcoin ieguves ātrums  samazinājās uz pusi un potenciālā cenu kāpuma gaidas jau martā ļāva Bitcoin cenai sasniegt visu laiku augstāko cenas atzīmi. Tomēr tirgus tikai tagad pakāpeniski sāk izjust Bitcoin dalīšanas sekas – starpība starp BTC ieguves apjomiem un potenciālo pieprasījumu ilgtermiņā tikai turpinās palielināties.

Iepriekšējās nedēļās ETF radītais pieprasījums pēc BTC astoņas reizes pārsniedza Bitcoin ieguves apmērus. Tas ļauj secināt, ka tieši lielie institucionālie tirgus dalībnieki šobrīd ir galvenie spēlētāji, kas dominē kriptovalūtu tirgū un savas investīcijas veic izpērkot BTC uzkrājumus.

Daudzi analītiķi tāpēc norāda, ka kriptovalūtu tirgus šobrīd atrodas uzkrāšanas fāzē, un lielie spēlētāji jeb tā dēvētie “vaļi” turpina palielināt savas pozīcijas. Savukārt “maineru” jeb Bitcoin ieguvēju uzkrājumi kopš Bitcoin dalīšanas notikuma ir krietni vien samazinājušies. Ja piedāvājums samazinās un pieprasījums saglabājas vai palielinās, rezultāts parasti ir cenas pieaugums.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top