Tehnoloģijas

Nestlé divkāršo klimata pārmaiņu apkarošanas pūliņus

Koncentrējoties uz reģeneratīvo lauksaimniecību un pārejot uz atjaunojamo elektrību, "Nestlé" divkāršo klimata pārmaiņu apkarošanas pūliņus

Foto: Bela Geletneky/Pixabay.com

“Nestlé” ir parakstījusi ANO solījumu “Uzņēmumu centieni par 1,5 °C”, tāpēc uzņēmums, apsteidzot grafiku, viens no pirmajiem publicē detalizētu plānu ar noteiktiem termiņiem. Uzņēmums veic pasākumus, lai līdz 2030.gadam par pusi samazinātu izmešu daudzumu un līdz 2050.gadam panāktu klimatneitralitāti, pat uzņēmumam augot.

Rīcības galvenie virzieni ir atbalsts lauksaimniekiem un piegādātājiem reģeneratīvās lauksaimniecības ieviešanā, simtiem miljonu koku iestādīšana nākamajos 10 gados un uzņēmuma pārejas uz simtprocentīgi atjaunojamu elektrību pabeigšana līdz 2025.gadam. Turklāt “Nestlé” nepārtraukti palielina ogļskābās gāzes ziņā neitrālo zīmolu skaitu.

“Nestlé” valdes priekšsēdētājs Pauls Bulke (Paul Bulcke) sacīja: “Valde atzīst, ka ir stratēģiski svarīgi veikt izšķirošus pasākumus, lai risinātu klimata pārmaiņu problēmu. Tā atbalsta rīcības paātrināšanu un paplašināšanu, lai nodrošinātu uzņēmuma ilgtermiņa panākumus un dotu ieguldījumu ilgtspējīgā nākamo paaudžu rītdienā.”

Šis rīcības plāns ir tapis, pilnīgi pārskatot “Nestlé” uzņēmumus un ražošanu, lai izprastu problēmas dziļumu un noteiktu pasākumus, kas vajadzīgi, lai to atrisinātu. 2018.gadā uzņēmuma izraisītā siltumnīcefekta gāzu izplūde sasniedza 92 miljonus tonnu. Šis būs atskaites punkts sasniegumu mērīšanai.

“Klimata pārmaiņu problēmas risināšana nevar gaidīt, un mēs arī nevaram. Tas ir vajadzīgs mūsu uzņēmuma ilgtermiņa panākumiem,” sacīja “Nestlé” vadītājs Marks Šneiders (Mark Schneider). “Mums ir unikāla iespēja risināt klimata pārmaiņu problēmu, jo mēs strādājam gandrīz visās pasaules valstīs, un mūsu lielums, mērogs un sasniedzamība ļauj panākt pozitīvas pārmaiņas. Mēs sadarbosimies ar lauksaimniekiem, nozares partneriem, valdībām, nevalstiskajām organizācijām un patērētājiem, lai samazinātu savu ietekmi uz vidi.”

“Nestlé” darbs, lai panāktu klimatneitralitāti, aptver trīs galvenās jomas.

Uzņēmums jau sadarbojas ar vairāk nekā 500 tūkstošiem lauksaimnieku un 150 tūkstošiem piegādātāju, lai atbalstītu reģeneratīvās lauksaimniecības metožu ieviešanu. Šādas metodes uzlabo augsnes veselību, kā arī saglabā un atjauno daudzveidīgas ekosistēmas. Pretī “Nestlé” piedāvā atalgot lauksaimniekus, par augstāku cenu iegādājoties viņu preces, pērkot lielākus daudzumus un līdzieguldot nepieciešamās kapitālizmaksas. “Nestlé” plāno līdz 2030.gadam ar reģeneratīvās lauksaimniecības palīdzību iegūt vairāk nekā 14 miljonus tonnu sastāvdaļu, palielinot pieprasījumu pēc šādām precēm.

“Nestlé” arī paplašina mežu atjaunošanas programmu, lai nākamajos 10 gados katru gadu iestādītu 20 miljonus koku apgabalos, kur uzņēmums iegūst sastāvdaļas. Vairāk koku nozīmē vairāk ēnas kultūraugiem, vairāk ogļskābās gāzes tiek piesaistīts no atmosfēras, lielāku ražas daudzumu, kā arī uzlabotu bioloģisko daudzveidību un augsnes veselību. Līdz 2022.gadam uzņēmuma galveno izejvielu, piemēram, palmu eļļas un sojas pamata piegādes ķēdes izbeigs mežu izciršanu. Ar šādiem pasākumiem “Nestlé” veido ilgtermiņa sadarbību un nodrošina lauksaimnieku kopienām lielāku noteiktību un augstākus ienākumus.

Ražošanā nākamo piecu gadu laikā “Nestlé” plāno pabeigt visu 800 objektu 187 valstīs, kurās uzņēmums darbojas, pāreju uz simtprocentīgi atjaunojamu elektrību. Līdz 2022.gadam uzņēmums nomainīs autoparku visā pasaulē uz variantiem ar mazāku izmešu daudzumu un samazinās un kompensēs komandējumu braucienus. Tāpat uzņēmums ražošanā īsteno ūdens aizsardzības un atjaunošanas pasākumus un novērš pārtikas izšķērdēšanu.

Preču klāstā “Nestlé” nepārtraukti paplašina augu izcelsmes pārtikas un dzērienu piedāvājumu un maina produktu sastāvu, lai padarītu tos videi draudzīgākus. Uzņēmums palielina ogļskābās gāzes ziņā neitrālu zīmolu skaitu, ko tas piedāvā, lai patērētājiem būtu iespēja dot ieguldījumu cīņā ar klimata pārmaiņām. Augu izcelsmes pārtika “Garden Gourmet”, kā arī uztura bagātinātāji “Garden of Life” līdz 2022.gadam panāks neitralitāti ogļskābās gāzes ziņā; līdz 2025.gadam citu zīmolu vidū to panāks arī augu izcelsmes pārtika “Sweet Earth”. Šis papildina jau esošās “Nespresso”, “S. Pellegrino”, “Perrier” un “Acqua Panna” saistības līdz 2022.gadam nodrošināt neitralitāti ogļskābās gāzes ziņā, un pārējā “Nestlé” ūdeņu kategorija to pašu sasniegs līdz 2025.gadam.

“Nestlé” valdes priekšsēdētāja vietnieks un ražošanas vadītājs Magdi Batato (Magdi Batato) sacīja: “Tā kā gandrīz divas trešdaļas mūsu izmešu rodas no lauksaimniecības, skaidrs, ka reģeneratīvā lauksaimniecība un mežu atjaunošana ir mezgla punkti ceļā uz klimatneitralitāti. Šie pūliņi plaši samazinās izmešu daudzumu un uzlabos bioloģisko daudzveidību. Turklāt mēs turpināsim novērst ražošanas radītos izmešus un uzlabot preču klāstu. Mums ir sastādīts darba plāns, un mēs esam apņēmušies to izpildīt.”

Nākamajos piecos gados uzņēmums plāno ieguldīt kopumā 3,2 miljardus Šveices franku, lai paātrinātu darbu, tostarp 1,2 miljardus Šveices franku, lai stimulētu reģeneratīvo lauksaimniecību visā uzņēmuma piegādes ķēdē. Lai šī iniciatīva neatstātu ietekmi uz ieņēmumiem, šie ieguldījumi galvenokārt tiks finansēti no ražošanas un strukturālās efektivitātes paaugstināšanas.

Zinātniski pamatotu mērķu iniciatīva (SBTi) ir atzinusi, ka “Nestlé” izmešu samazināšanas mērķi atbilst līmeņiem, kas vajadzīgi, lai sasniegtu Parīzes nolīgumā nospraustos mērķus. SBTi ir bezpeļņas organizāciju sadarbības rezultāts, kas tiek uzskatīts par klimatneitralitātes saistību novērtēšanas starptautisko zelta standartu. Lai nodrošinātu virzības caurredzamību, “Nestlé” katru gadu informēs par jaunumiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top