Tehnoloģijas

Neuralink testu laikā esot nogalināti aptuveni 1500 dzīvnieku

Neuralink

Kā ziņo Reuters un Futurism, Īlona Maska vadītā uzņēmuma darbinieki sūdzas par nelabvēlīgiem darba apstākļiem, kā arī par aptuveni 1500 dzīvnieku nogalināšanu kopš 2018. gada.

Šobrīd, saskaņā ar šiem plašsaziņas līdzekļu ziņojumiem, kompānijā Neuralink tiek veikta federālā izmeklēšana. Tas ir saistīts ar dzīvnieku tiesību pārkāpumiem. Izmeklēšana notiek saistībā ar darbinieku sūdzībām, ka mikroshēmu pārbaudes tiek veiktas sasteigti. Tas rada ciešanas dzīvniekiem, kas arī izraisa to nāvi.

Kopumā kopš 2018. gada ir nogalināti aptuveni 1500 dzīvnieku, tostarp vairāk nekā 280 aitas, cūkas un pērtiķi. Kā norāda bijušie un esošie Neuralink darbinieki, ar kuriem sarunājās Reuters žurnālisti, mirušo dzīvnieku skaits ir pārāk liels. Tas ir saistīts ar Maska prasībām paātrināt pētniecību. Bija virkne kļūdu, kuru rezultātā gāja bojā vēl vairāk dzīvnieku. Turklāt kļūdas ir saistītas ar Neuralink darbinieku, kuri veic pētījumus, nepietiekamo kvalifikāciju.

Viens darbinieks ziņoja, ka saspringtā grafika dēļ darbinieki bija nepietiekami apmācīti un pārāk saspringti, cenšoties ievērot termiņus un veikt izmaiņas pēdējās minūtēs pirms operācijām, tādējādi palielinot risku dzīvniekiem.

Tradicionāli testēšana notiek šādi: sākotnēji pētnieki pārbauda vienu elementu, izdarot attiecīgos secinājumus. Tikai pēc tam viņi pāriet uz nākamajiem pārbaudes soļiem. Masks esot pieprasījis, lai testi tiktu veikti atkal un atkal.

Turklāt daudzas kļūdas, kas noveda pie dzīvnieku nāves, ir saistītas ar neuzmanību. 25 cūkas nomira, jo tām tika implantēts pārāk liels čips. Divas cūkas nomira, jo tām implantēja čipu ne tajā skriemelī.

Tajā pašā laikā darbinieki, kuri uzstāja uz detalizētāku pētījuma rezultātu izpēti, saņēma atbildi, ka tas nav iespējams saspringto darba termiņu dēļ.

Neskatoties uz dzīvnieku lielo nāves gadījumu skaitu, daži Neuralink darbinieki uzskata, ka dzīvnieki tiek turēti daudz labākos apstākļos nekā citos pētniecības centros. Piemēram, pērtiķi dzīvo sava veida “Disnejlendā”, un pats Masks ir vēlējies, lai dzīvnieki būtu laimīgi.

Šobrīd otrs uzņēmums Synchron izstrādā implantu, kas ļautu paralizētiem cilvēkiem rakstīt ziņas. Implanta pārbaužu laikā nomira 80 dzīvnieki.

Abi uzņēmumi tika  izveidoti 2016. gadā. Synchron apstiprinājumu izmēģinājumiem ar cilvēkiem saņēma jau 2021. gadā, savukārt Neuralink šādu atļauju vēl nav saņēmis.

Kāpēc tas viss ir vajadzīgs?

Viens no galvenajiem Neuralink uzdevumiem ir palīdzēt cilvēkiem ar invaliditāti. Mikroshēmas ļaus paralizētajiem cilvēkiem atkal sazināties. Uzņēmums strādā arī pie acu implantu izstrādes, kas cilvēkiem palīdzētu atjaunot redzi, un pie mikroshēmām, kuras varētu implantēt muguras smadzenēs, lai atjaunotu ekstremitāšu kustīgumu.

Ilgtermiņa mērķis ir panākt domu apmaiņas iespēju starp cilvēkiem. Kā plāno Neuralink, cilvēks kļūs par kaut ko līdzīgu viedtālrunim: cilvēki varēs apmainīties domām no attāluma vai sazināties ar mašīnām.

Šobrīd gan vēl nav zināms, vai jauno uzņēmumu plāni kādreiz piepildīsies.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top