Visas ziņas

New York Times testē ziņu projektu uz blokķēdes bāzes

New York Times testē blokķēdi

Foto: Lina Kivaka/Pexels

Amerikas laikraksta The New York Times pētniecības nodaļa testē savu blokķēdes projektu, kam jāsamazina nepatiesas informācijas izplatīšanās tiešsaistes telpā. Runa ir par attēliem, kuri pēc to ielādēšanas tīklā var tikt rediģēti, lai sagrozītu to būtību.

“Ziņu izcelsmes projekta” izmēģinājumi vērsti uz publikas reakcijas uz attēliem tīklā noteikšanu. Tādēļ tika izveidots prototips, izmantojot blokķēdi, kas ļauj simulēt attēlu uztveri plānotā sociālā tīkla ziņu lentē.

“Mēs gribētu uzzināt – vai redzamā kontekstuālā informācija, piemēram – fotogrāfa vārds vai fotografēšanas vieta, palīdzēs lasītājiem labāk atpazīt fotogrāfiju ticamību ziņu lentē”, – paskaidro izdevums.

Blokķēde šai gadījumā palīdzēs izsekot attēlu izplatīšanas vēsturi, sākot no avota, kas padara to par “pievilcīgu tehnoloģiju izcelsmes noteikšanai”. Sākotnējie rezultāti iedvesmoja pētniekus, jo lasītāji atzīmēja uzlabotu konteksta izpratni tādas pieejas gadījumā.

“Lai gan blokķēde var būt dzīvotspējīgs instruments ziņu fotogrāfiju avota saglabāšanai – pastāv daudzi izaicinājumi, uz kuriem pienācīgi jāreaģē, pirms to varēs plaši izmantot”, – paziņo pētnieki.

Testēšanas gaitā sociālā tīkla prototips automātiski sasaistīja attēlu ar identifikatoru blokķēdē. Realitātē sistēmai pašai ir jāprot atrast tādas asociācijas, tomēr gadījumā ar mainītiem attēliem tas var būt problemātiski. Turklāt tādas sistēmas efektīvs darbs nav iespējams bez ziņu organizāciju masveida dalības, taču joprojām vēl ir pārāk augstas tehniskās prasības, lai tai pievienotos.

Avots: Nytimes

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top