Visas ziņas

NiceHash uzlaušanas izmeklēšana. Atklājušās jaunas detaļas

 

NiceHash kopā ar ASV, ES tiesībaizsardzības institūcijām un LIFARS dienestu joprojām izmeklē platformas uzlaušanu,NiceHash kopā ar ASV, ES tiesībaizsardzības institūcijām un LIFARS dienestu joprojām izmeklē platformas uzlaušanu, kas notika 2017. gada 6. decembrī. Tad hakeri nozaga 4736 bitkoinus. Nesen viņiem tomēr izdevās noteikt uzlaušanas izcelsmi, tāpēc kompānija oficiālajā vietnē uzreiz dalījās ar detaļām par notikušo.

Šobrīd ir informācija, ka ļaundaris ieguva piekļuvi NiceHash iekšējai sistēmai, izmantojot vēstuli ar iebūvētu pikšķerēšanas kodu. Tas viņam ļāva pārvietot kriptovalūtas tieši kompānijas datu centrā. Pieslēgšanai tika izmantoti nozagti VPN konti

Uzlaušanas digitālās tiesu analīzes gaitā tika iegūti kompromitācijas indikatori, kas pēc tehnikas, taktikas un metodikas (TTP) ļāva noskaidrot personu, par kuru NSA jau ir informācija. Runa ir par zināmā hakeru grupējuma Lazarus dalībnieku.

Aģentūras ģenerāldirektors Ondreis Kresels pastāstīja – kā uzlauzējs tehniski nevainojami kompromitēja NiceHash sistēmu un ar apskaužamu precizitāti pārskaitīja iegūtos BTC. Uzbrukums bija mērķtiecīgs un labi izplānots, bet hakeris tostarp rīkojās ātri un parādīja ļoti augstu kvalifikācijas līmeni.

Atgādinām – kopš 2018. gada februāra NiceHash plānveidīgi realizē līdzekļu atmaksas kampaņu cietušajiem lietotājiem. Šobrīd darbinieki ir kompensējuši  69 procentus no iepriekšējām bilancēm lietotāju makos. Tostarp pirmajā oktobrī NiceHash izmaksāja tikai 2 procentus zaudējumu ieplānoto 5 vietā. Lēmumu skaidroja ar naudas trūkumu.

Sākotnēji kompānija neatklāja kompensācijas programmas detaļas – tādēļ lietotāji cerēja saņemt līdzekļus pilnā apjomā jau 2018. gada 31. janvārī. Turklāt uzreiz pēc uzlaušanas no darba kompānijā aizgāja ģenerāldirektors Marko Kobals.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top