Visas ziņas

Nīderlandes policija meklē “pasta bumbu” sūtītāju, kas pieprasa izpirkumu bitkoinos

Nīderlandes policija meklē “pasta bumbu” sūtītāju, kas pieprasa izpirkumu bitkoinos

12. februārī  Amsterdamā pasta darbinieks izdzirdēja neparastu šņācošu skaņu, kas nāca no kāda iepakotā sūtījuma, viņš to pameta malā – un pēc pāris mirkļiem sūtījums uzsprāga.

Pēc mazāk nekā stundas Nīderlandes pilsētā Kerkradē – netālu no robežas ar Vāciju, uzsprāga otrs sūtījums, kas bija paredzēts kādam vietējam uzņēmumam.

Šajos gadījumos neviens netika ievainots, bet policijas darbinieki sprādzienu mērogu salīdzināja ar nelielu uguņošanu, kas varētu tomēr izraisīt ievainojumus.

Pēc policijas sacītā –  šie uzbrukumi ir saistīti, jo abos gadījumos paciņām bija pievienotas vēstules ar prasību par bitkoiniem, kuru nosūtīšana it kā varētu novērst jaunus uzbrukumus.

Policijas pārstāvji nav precizējuši –  cik daudz naudas prasa “bumbotājs”, nav arī nekas paziņots par līdzekļu nosūtīšanas metodēm.

Policija izpētījusi arī šo sūtījumu saistību ar agrākajām “pasta bumbām”, kas tika nosūtītas daudziem uzņēmumiem, bet kuras galarezultātā neiedarbojās.

“Pasta bumbas” kā izspiešanas metode Nīderlandē ir izmantota arī iepriekš. 2015. gadā par analogām darbībām tika arestēts un notiesāts ar brīvības atņemšanu uz 8 gadiem 58 gadus vecs vīrietis, kura noziegumus pierādīja, izmantojot DNS analīzi.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top