Tehnoloģijas

Noskaidroti labākie un pircēju iecienītākie e-veikali Latvijā

Noskaidroti labākie un pircēju iecienītākie e-veikali Latvijā

Konkursā “Latvian eCommerce Awards 2023” noskaidroti labākie interneta veikali Latvijā. Šogad starp uzvarētājiem 11 kategorijās ir gan tādi e-veikali, kas jau iepriekš redzēti šajā topā, gan jaunpienācēji, turklāt viens interneta veikals guvis uzvarētāja laurus divās kategorijās.

Šogad “Latvian eCommerce Awards” laureātu pulka jaunpienācēji ir e-veikals weekendshoes.lv (kategorija “apģērbi, apavi”, zvaigzne.lv (kategorija “grāmatas”), e-menessaptiekal.lv (kategorija “kosmētika, skaistumkopšanas produkti”), kā arī Wolt.lv (kategorija “ēdienu piegāde”). Savukārt interneta veikals rdveikals.lv guvis iecienītākā e-veikala godu gan kategorijā “elektronika”, gan “sadzīves tehnika”.

Konkurss “Latvian Ecommerce Awards” notiek jau sesto gadu. “Mēs veicam šo lielo pētījumu Latvijā, kur nosakām ne tikai Latvijas labākos interneta veikalus, bet arī sekojam līdzi un analizējam Latvijas e-komercijas attīstības tendences.

Redzam, ka konkurencei e-komercijas segmentā aizvien ir augoša dinamika. Lai veiksmīgi turpinātu attīstīties 2024. gadā, interneta veikaliem būs jāņem vērā daudzi izaicinājumi. Aktīvi jāturpina strādāt pie piedāvājuma pievilcīguma, kā arī jāuzlabo iepirkšanās pieredze savās interneta vietnēs un jāveicina zīmola reputācija. Pētījuma rezultāti uzskatāmi parādīja šo trīs faktoru kritisko svarīgumu e-veikala izvēlē,” tendences e-komercijā iezīmē konkursa organizators, uzņēmuma “iMarketings.lv” vadošais stratēģis Sergejs Volvenkins (PhD).,” pauž S. Volvenkins.

Uzvarētāji:

Kategorija “Apģērbi, apavi” – weekendshoes.lv

Kategorija “Bērnu rotaļlietas, preces bērnu kopšanai” – 220.lv

Kategorija “Elektronika” – rdveikals.lv

Kategorija “Grāmatas” – zvaigzne.lv

Kategorija “Pārtika” – barbora.lv

Kategorija “Sadzīves tehnika” – rdveikals.lv

Kategorija “Kosmētika, skaistumkopšanas produkti” – e-menessaptieka.lv

Kategorija “Medikamenti, aptiekas produkcija” – internetaptieka.lv

Kategorija “Tīrīšanas, personīgās higiēnas produkti” – drogas.lv

Kategorija “Ēdienu piegāde” – wolt.com

Kategorija “Straujākā izaugsme Latvijas tirgū” – vetzoo.lv (+82.7%)

Eksperts S. Volvenkins pauž,-  ““Latvian eCommerce Awards” konkursa uzvarētāji tik tiešām var lepoties ar lielisku sniegumu. Jebkurš interneta veikala vadītājs zina, cik daudz laika, enerģijas un resursu jāiegulda, lai padarītu pircēja iepirkšanās pieredzi ērtu, vieglu un tajā pašā laikā –  drošu.”

Labākā interneta veikalu Latvijā godu kategorijā “Iecienītākais interneta veikals” palīdzēja noteikt pēc iMarketings.lv pasūtījuma veiktā “Kantar/TNS” pircēju aptauja. Savukārt, kategorijā “Straujākā izaugsme Latvijas tirgū” tika vērtēta e-veikalu izaugsmes dinamika (pēc apgrozījuma) – 2023. gada rezultāti pret 2022. gada sniegumu. Uzņēmuma apgrozījuma datus vērtēja starptautisks auditoru uzņēmums “Grant Thornton Baltic”.

Konkursa “Latvian eCommerce Awards” mērķis ir veicināt e-komercijas attīstību Latvijā un izcelt labākos interneta veikalus, lai tie varētu kalpot par piemēru un paraugu industrijai un iedvesmot pārējos spēlētājus, kā arī iepriecināt pircējus ar lielisku iepirkšanās pieredzi. Uzvarētājiem šī ir vienreizēja iespēja uzlabot savu reputāciju un veicināt atpazīstamību, kā arī saņemt pelnīto atzinību sabiedrības acīs. Konkursu “Latvian eCommerce Awards” organizēja digitālā mārketinga aģentūra “iMarketings.lv”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top