Pasākumi

Latvijas Fizikas festivālā noskaidroti zinošākie jaunie fiziķi valstī – erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” uzvarētāji

Latvijas Fizikas festivālā noskaidroti zinošākie jaunie fiziķi valstī - erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" uzvarētāji

Sestdien, 13.aprīlī, aizvadīts līdz šim vērienīgākais Latvijas Fizikas festivāls, kas pulcēja teju 4000 tūkstošus apmeklētāju. Festivāla ietvaros noslēdzās arī AS “Latvenergo” erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”, kurā par fizikā zinošākās komandas godu sacentās skolēni no visas Latvijas. Starp 216 komandām no 145 Latvijas skolām par šogad erudītāko komandu atzīta Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda “Baloži pusdieno” skolotājas Kristiānas Rancānes vadībā no Zemgales reģiona.

Sīvā konkurencē uzvarētāju komanda, kuras sastāvā startēja Loreta Brasava-Muižniece (komandas kapteine), Ilans Bagātais, Nils Ozols, Kārlis Zikmanis, Madara Joma, izcīnīja erudīcijas konkursa galveno balvu: ceļojumu uz Šveici, lai apmeklētu Eiropas Kodolpētniecības centru CERN – pasaulē vadošo zinātnisko centru un tā slaveno Lielo hadronu paātrinātāju, kā arī viesotos Šveices zinātnes centrā “Technorama”.

Otro vietu konkursā ieguva komanda “Azartspēļu ministri” no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas (Rīgas pilsēta). Savukārt “Elektromagnētiskā Elite” no Siguldas Valsts ģimnāzijas (Rīgas reģions) palika trešie. Starp pārējiem finālistiem bija Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-liceja komanda “Baltais celiņš” (Latgales reģions), Limbažu Valsts ģimnāzijas komanda “Baroni” (Vidzemes reģions) un Liepājas Jāņa Čakstes vidusskolas komanda “Jauda” (Kurzemes reģions).

Komandām bija jāsacenšas vairākās kārtās, risinot Latvijā vadošu ekspertu īpaši izveidotus uzdevumus. Bez fizikas tajos bija jādemonstrē erudīcija arī citos dabaszinātņu priekšmetos, tādējādi parādot vispusīgas zināšanas.

“Mēs dzīvojam dinamiskā pasaulē, kurā katra jauna diena nes jaunus atklājumus. Liela loma pētījumos, kas rada inovācijas un atklājumus, ir tieši fizikai un tās likumu izpratnei. Konkurss “FIZMIX Eksperiments” un Latvijas Fizikas festivāls ik gadu ir īsteni fizikas svētki visiem to dalībniekiem – skolēniem, skolotājiem un jebkuram interesantam. Lai fizika turpina aizraut, vairot erudīciju un iedvesmot arvien vairāk jauniešu Latvijā,” sveicot konkursa laureātus, novēlēja AS “Latvenergo” valdes loceklis Dmitrijs Juskovecs.

Skolēnu erudīcijas konkursam, kuram ir atklātās fizikas olimpiādes statuss, šogad kopumā bija pieteikušies 1080 skolēni, un tā pirmā atlases kārta norisinājās neklātienē. Savukārt 300 zinošākie 8. un 9. klašu skolēni no visiem Latvijas reģioniem 13. aprīlī tikās konkursa pusfinālā un finālā, kas norisinājās Latvijas Fizikas festivāla ietvaros.

Rīdziniekiem un pilsētas viesiem – 4. Latvijas Fizikas festivāla apmeklētājiem – visas dienas garumā bija iespēja piedalīties izglītojoši izklaidējošā pasākumā, kuru veidoja Latvijas zinātnes un zinātkāres centri, dažādi tehniskās jaunrades un interešu pulciņi, lielākās Latvijas augstskolas un citas izglītības iestādes, kā arī uzņēmumi. Fizikas festivāla laikā ikvienam bija iespēja uzzināt par Latvijas zinātnes sasniegumiem fizikā, uzklausīt ekspertu viedokļus par STEM nozīmi sabiedrības un ekonomikas attīstībā, redzēt aizraujošus eksperimentus un vairot zināšanas par inovācijām nākotnes enerģijas jomā. Savukārt Latvijas skolotāji īpašā meistarklasē radīja jaunas idejas aizraujošai fizikas pasniegšanai skolās. Pasākuma noslēgumā ar koncertu skolēnu erudīcijas konkursa dalībniekus un fizikas svētku apmeklētājus priecēja grupa “Astro’n’out”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top