Tehnoloģijas

Noslēpumainais bezpilota lidaparāts Boeing X-37B pabeidz 908 dienu kosmosa misiju

Noslēpumainais bezpilota lidaparāts Boeing X-37B pabeidz 908 dienu kosmosa misiju

2020. gada maijā orbītā tika palaists militārais kosmiskais bezpilota lidaparāts Boeing X-37B Orbital Test Vehicle (OTV-6) misijas ietvaros. Pēc vairāk nekā diviem gadiem tas beidzot atgriezās uz Zemes.

Kosmosa kuģis paredzēts nākotnes kosmosa tehnoloģiju testēšanai. Sazvērestības teoriju piekritēj ir apgalvojuši, ka X-37B ir paredzēts, lai pārbaudītu hiperskaņas ieročus.

Bezpilota lidaparāta garums ir 8,28 metri un spārnu platums 4,6 metri, bet maksimālais pacelšanās svars ir aptuveni 5 tonnas. X-37B ir aprīkots ar Rocketdyne Ar2-3 dzinēju, kas ļauj pārvadāt līdz 900 kg smagu kravu.

Boeing X-37B orbītā

Lidaparāts ir aprīkots ar radiācijas starojuma aizsargmateriāliem un plāksnēm, kas ir izgatavotas, izmantojot aditīvas ražošanas tehnoloģijas. Tagad zinātnieki pētīs kosmosa ietekmi uz tiem.

Boeing X-37B orbītā pavadīja 900 dienas, taču nav informācijas par misijas pabeigšanas laiku. Astoņas dienas vēlāk lidaparāts veiksmīgi nolaidās kosmodromā Floridā. Tādējādi OTV-6 misija ilga 908 dienas, kas ir par 128 dienām ilgāk nekā iepriekšējā OTV-5 misija.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top