Pasākumi

Notiks Jauno automehāniķu konkursa Latvijas fināls – praktiskie uzdevumi

Notiks Jauno automehāniķu konkursa Latvijas fināls - praktiskie uzdevumi

Rūcinās, skrūvēs, diagnosticēs un labos – vienpadsmit darba stacijās vienlaikus topošie automehāniķi no dažādām Latvijas tehniskajām skolām praksē mēros savus spēkus un liks lietā savas zināšanas. 

Šonedēļ divu dienu garumā norisināsies Jauno automehāniķu konkursa (Young Car Mechanic) Latvijas fināls, kura uzvarētājs pārstāvēs mūsu valsti konkursa starptautiskajā finālā.

Uzņēmuma “Inter Cars Latvija” organizētā konkursa Young Car Mechanic III kārta, Latvijas fināls, norisināsies ceturtdien un piektdien (16. un 17. maijā) Ķīpsalā, H2O6 kvartālā, Aisteres ielā 2.

Kopumā jauniešiem būs jātiek galā ar 11 dažādiem praktiskiem uzdevumiem – sākot no dzinēja blīvju nomaiņas, akumulatora pārbaudes un maiņas mūsdienu automašīnā, beidzot ar daudzsviru priekšējās balstiekārtas remontu un automātiskas ātrumkārbas 722.6 hidrobloka diagnostiku un remontu, kā arī citiem uzdevumiem (visu uzdevumu sarakstu skat. zemāk).

Viens no konkursa virsmērķiem – celt automehāniķa profesijas prestižu un kvalitāti.

Konkursa III kārtā piedalīsies 11 Latvijas tehnisko skolu labākie audzēkņi, kas sevi jau pierādījuši konkursa iepriekšējās kārtās. II kārtā piedalījās 64 jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām un reģioniem un atbildēja uz 50 teorētiskā testa jautājumiem.

Latvijas finālā piedalīsies jaunieši no 10 Latvijas tehniskajām skolām: Aizkraukles Profeisonālās vidusskolas, Jelgavas Tehnikuma (2 audzēkņi), Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma, ST Saulaine, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Latgales Industriālā tehnikuma, LBTU Malnavas koledžas, Rīgas Tehniskās koledžas, Smiltenes tehnikuma un Vidzemes Tehnoloģiju un Dizaina tehnikuma.

Detalizēts plāns

Par konkursu “Young Car Mechanic”

Konkursa galvenais organizators ir “Inter Cars Latvija”, konkursam kopumā ir četras kārtas, kur pēdējā kārtā, starptautiskajā finālā, sacenšas visu desmit dalībvalstu uzvarētāji – topošie automehāniķi no Bulgārijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ungārijas, Slovākijas, Rumānijas, Grieķijas un Horvātijas. Kopumā tie ir 6200 tehnisko skolu jaunie mehāniķi, kas uzsāk konkursa pirmo kārtu, pārstāvot vairāk kā 460 mācību iestādes.

Latvijā konkurss norisinās jau 17. gadu. No Latvijas piedalās pilnīgi visas tehniskās skolas, kas māca jaunos automehāniķus – tādas Latvijā patlaban ir 16.

Katru gadu konkursa starptautiskais fināls notiek citā valstī, un šogad tā būs Lietuva. Konkursa starptautiskais fināls iepriekš ir noticis arī Ungārijā un Polijā u.c.

Uzdevumi:

 • Automātiskas transmisijas (OAM / DQ200) sausa dubulta sajūga moduļa noņemšana un uzstādīšana
 • Gaisa kondicioniera sistēmas diagnostika un remonta metodes izvēle
 • Filtru atpazīšana un izvēle noteiktiem auto modeļiem, filtru nomaiņa
 • ADAS sensoru kalibrēšana
 • Dzinēja blīvju nomaiņa
 • Pārnesumkārbas ZF 8HP mehtronikas moduļa diagnostika
 • Akumulatora pārbaude un nomaiņa mūsdienu automašīnā.
 • Pareizas dzinēja eļļas noteikšana un nomaiņa. Dzinēja komponentu novērtēšana.
 • Daudzsviru priekšējās balstiekārtas remonts
 • Dzinēja siksnas piedziņas detaļu nomaiņa
 • Mercedes Benz automātiskas ātrumkārbas 722.6 hidrobloka diagnostika un remonts
Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top