Tehnoloģijas

Plāns, kā atgūt 7500 nozaudētus bitkoinus

Nozaudētā kriptovalūta

Pixabay

Džeimss Houvels, britu inženieris, kurš 2013. gadā nejauši izmeta vecā datora cieto disku ar 7500 bitkoiniem, joprojām tic, ka tos ir iespējams atgūt. 35 gadus vecais vīrietis laikrakstam “The Sun” pastāstīja par savu 12 mēnešu plānu pārmeklēt pilsētas izgāztuvi, izmantojot rentgena skenēšanas ierīces un mākslīgā intelekta tehnoloģijas.

Džeimss Houvels: “Mums ir sistēma ar vairākām konveijera lentēm, rentgena skeneriem un mākslīgā intelekta ierīcēm, ko var apmācīt atpazīt priekšmetu, kas pēc izmēra un biezuma līdzinās cietajam diskam. Meklēšanu būs jāveic ļoti uzmanīgi, jo mēs negribētu sabojāt cieto disku. 

Houvels piebilda, ka pēdējo mēnešu laikā viņš “runāja ar dažiem pasaules labākajiem datu ekspertiem, lai nodrošinātu cietā diska datu atgūšanu”. Izmaksu ziņā dārgo meklēšanu atbalsta liels riska ieguldījumu fonds, kas segs visas izmaksas apmaiņā pret lielāko daļu bitkoinu, ja tos izdosies atgūt.

Houvels uzskata, ka viņa cietais disks ir meklējams milzīgā teritorijā (laukumā, kura kvadratūra ir aptuveni 200 m2) un 15 metru dziļumā. Pamatojoties uz šo aprēķinu, viņš saka, ka būs jāizšķiro no 300 000 līdz 400 000 tonnām atkritumu.

Šobrīd 7500 bitkoinu vērtība ir aptuveni 230 miljoni ASV dolāru, taču Ņūportas pilsētas dome vēl nav devusi atļauju izgāztuves “pārmeklēšanai”, pat saņemot sadarbības piedāvājumu par 76 miljoniem dolāru. Varas iestādes uzskata, ka “šāda veida atkritumu pārmeklēšana nav iespējama saskaņā ar vides aizsardzības nosacījumiem, jo šim meklēšanas procesam var būt negatīva ietekme uz apkārtējo vidi”.

Avots: News.bitcoin

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top