BitCoin

Jā – noziedznieki izmanto bitkoinus. Un arī automašīnas, skaidru naudu un internetu

noziedznieki izmanto bitkoinus. Un arī automašīnas, skaidru naudu un internetu

Bitkoina pastāvēšanas desmit gadu laikā mediji kā vien spēdami ir aprakstījuši tā ērtumu un lietderīgumu noziedznieku vidū. Tomēr jāņem  vērā tas, ka ar BTC ir izmantoti tikai 1% noziedzīgo incidentu. Bez šaubām – bitkoins ir iejaukts kriminālās mahinācijās, bet pārsvarā visā noziedzīgajā darbībā figurē skaidra nauda.

Kā raksta NewsBTC – tā kā bitkoini pašā to ceļa sākumā bieži tika izmantoti narkotiku iegādei darknetā, tad plašsaziņas līdzekļi nolēma bargi nosodīt šo tehnoloģiju.

Vai plašsaziņas līdzekļiem nebūtu pienācis laiks pārslēgties tikai no krimināllietām un sākt stāstīt par kriptovalūtas patieso noderīgumu? Jebkurā ļaundarībā bitkoinu vietā faktiski varēja izmantot fiat naudu. Bet jauno tehnoloģiju pielietošana tamlīdzīgās lietās kārtējo reizi apstiprina to, ka tās var piemērot pārrobežu maksājumiem.

Kāpēc ziņas par narkotiku izplatīšanu par dolāriem nesasniedz tik plašu auditoriju? Kāpēc mūs neapkrauj ar cita veida virsrakstiem? “Bruņots laupītājs izmantoja automašīnu, lai aizbēgtu no nozieguma vietas”, “Piedzēries autovadītājs nopirka dzērienus par dolāriem” vai “Krāpnieks māna cilvēkus, izmantojot viedtālruni…”.

Pirmā kriptovalūta nepelnīti ir cieši sasaistīta ar noziedzīgu saturu. Galu galā – ļoti daudzas tehnoloģijas un lietas tiek izmantotas noziegumu izdarīšanai. Un visā šajā informācijas plūsmā mēs nepaspējam saskatīt kaut ko svarīgu. Bitkoins patiešām spēj atvieglot pārrobežu maksājumus un piešķirt pasaulei caurredzamību.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top